ZEYREKOĞLU BAKLAVA DİKMEN ŞUBESİ - Dikmen Cd. NO:80/D

3.3/5 based on 8 reviews

Contact ZEYREKOĞLU BAKLAVA DİKMEN ŞUBESİ

Address :

SOKULLU MEHMET PAŞA CADDESİ, Dikmen Cd. NO:80/D, 06460 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +977
Postal code : 06460
Categories :
City : Çankaya/Ankara

SOKULLU MEHMET PAŞA CADDESİ, Dikmen Cd. NO:80/D, 06460 Çankaya/Ankara, Turkey
C
Cengiz Demir on Google

Tatlıları cok kaliteli ve güzel işletmecisi çok cana yakın ve ilgili bol kazançları olur inşallah soğuk baklavayı kesinlikle deneyin..
Desserts are very high quality and nice, the owner is very friendly and interested, I hope you will have plenty of income, definitely try the cold baklava..
A
Abdullah Sarıtaş on Google

Netten geçtiğimiz hafta sipariş verdim yanlış hatırlamıyorsam Fatih Sultan dı.. Teslimat çok hızlı yapıldı, tadı da muhteşemdi.. Teşekkürler..
I ordered from the net last week, if I remember correctly, it was Fatih Sultan. The delivery was very fast, the taste was also great.. Thank you..
g
gold adam on Google

bugün fıstık sarma aldım kilosunu 80 tlden sattılar 55tl değilmiydi dediğimde zam geldi dediler. şüphelendim 2 tane başka şubeyi telefonla aradım 55 tl olduğunu söylediler.resmen dolandırıldım. dikmen sokullu şubeden almayın aldırmayın.
I bought pistachio wrap today, they sold 80 TL per kilo, and when I said it wasn't 55 TL, they said the raise came. I suspect I called 2 other branches by phone, they said it was 55 TL. I was formally defrauded. Do not buy from Dikmen Sokullu branch.
R
Rabia Sağlamcı on Google

Getir üzerinden sipariş verdim ve verdiğime son derece pişman oldum. Ciddi manada 1 yıldızı dahi hak etmiyor. 90 dakika da ürün bana ulaştı. Poşette dahil tüm ambalaj yapış yapıştı. Lezzet deseniz soğuk baklava hiç yememiş olsak tadını bu gibi kabul eder bir daha tercih etmezdik ki tek kelimeyle rezaletti. Bu damak tadına sahip bir insanın damağının tadının olduğunu da düşünmüyorum. İşletmeci tarafından yorumlara yazılan karşılıkları okuduğumda yalnızca güldüm çünkü bu seviyeyle esnaflık yapılmaz. İlk ve son siparişimdi. Temennim böyle işletmelerin bir an önce piyasadan çekilerek insan sağlığıyla dalga geçmemeleridir. Burdan sipariş vereceğinize cidden gidin BİM’den paketli ekler falan alın. Paranız rezil olmasın en azından.
I ordered via Getir and I regretted my order. It seriously does not deserve even 1 star. The product reached me in 90 minutes. All packaging, including the bag, was sticky. If you say taste, if we had never eaten cold baklava, we would accept it like this and we would not prefer it again, which was simply disgraced. I do not think that a person with this taste has a taste. When I read the responses to the comments written by the operator, I just laughed because no trades are done with this level. It was my first and last order. My hope is that such businesses do not withdraw from the market as soon as possible and make fun of human health. Seriously go, if you are going to order from here, buy packaged attachments or something from BIM. At least your money should not be disgrace.
A
Asli B. on Google

Dün başka şehirde olan ve sırf soğuk baklava seviyorum diye Yemeksepetinden adresim adına babam tarafından sipariş verilmişti , kurye arkadaş tarafından ilk başta arandım ve konumumu gönderdim daha sonra beni arayıp 2. Girişteyim kapınızin önündeyim dendiğinde aslında adresimin 5. Giriş olduğunu ve hemen iki bina sonrasında oturduğumu söyledim , babamın dalginligina gelmiş olacak ki vefat eden dedemin adresini vermiş ,olabilir insanlık hali , sonuçta başka semti vermedi. kurye arkadaş "yarım saattir sizinle uğraşıyorum başka siparişlerim var" dedi halbuki ben yanlış adres verildigini kurye arkadaştan öğreniyorum ve bunu açıklarken bile iğneleyici konuşmalar sergiliyor, yine de kapıdan teslim ederken teşekkür ederim dediğimde bir küfür etmediği tatlı olmasaydı herhalde siparişi kafama fırlatacakti . Hediyeyi de tatlıyı da burnumdan getirdi. , İşletme sahibinin yazdığı göndermeli yorumla da aslında sorunun şubeden değil genelindenkaynaklandigı göstermiş oldunuz :) madem çok biliyorsunuz o zaman hangi şubeye söylenmisse iletirsiniz :) müşteriye olan tavriniz , aklımızla dalga geçmeniz sizi yükseltmez aşağı çeker haberiniz olsun
My father ordered from Yemeksepet on behalf of my address, which was in another city yesterday just because I love cold baklava, I was called by a courier friend at first and sent my location, then called me and said that I am in front of your door at the 2nd Entrance and said that my address was actually the 5th entrance and I was sitting right after two buildings. , it will be my father's distraction that he gave the address of my grandfather who passed away, maybe the human condition, after all, he did not give another district. The courier friend said, "I have been dealing with you for half an hour, I have other orders," whereas I learn from the courier friend that the wrong address was given, and even while explaining this, he exhibits sarcastic speeches, but when I said thank you when I delivered it from the door, he would have thrown the order on my head if it was not sweet that he did not swear. He brought the gift and the dessert through my nose. You have actually shown that the problem is not caused by the branch, but by the general, with the comments written by the owner of the business :) If you know a lot, then you can convey it to which branch you are told :) Your attitude towards the customer, making fun of our minds will not raise you, let us know.
t
tugsah senturk on Google

Lezzet fena değil. Müşteriye saygı da ve ilgi - alakada da çok sorun yok. Tek yıldız kırdım o da soğuk bakalava konusunda ufak bir pürüz vardı.
Taste isn't bad. There is no problem in respect and interest in the customer. I took one star off and there was a little problem with cold bakalava.
a
alper kadife on Google

Ben Zeyrekoğlu Baklava Sokullu Şubesinden 1 kg tereyağlı baklava siparişi verdim 2 dilim yediğimde midemi çok kötü bulandırdı ve ağzımda çok kötü bir tat bıraktı. Kusacak kadar kötü oldum. Arayıp iade etmek istediğimde ise büyük zorluk çıkardılar, evde sinir krizi geçirdim ve buna rağmen iade almadılar. Sağlığımızı tehtid eden bir yer ve müşteri memnuniyeti sıfır. Ürüne hiç bakmadan bizim ürünümüzde sıkıntı yok diyip bide bizi yalancı durumuna düşürmeye çalışıyorlar. Çok kötü bir işletme!!!
I ordered 1 kg of buttered baklava from Zeyrekoğlu Baklava Sokullu Branch. When I ate 2 slices, it made my stomach nauseous and left a very bad taste in my mouth. I was so bad that I vomited. When I called and wanted to return it, they had great difficulty, I had a nervous breakdown at home and yet they did not receive a refund. It is a place that threatens our health and customer satisfaction is zero. Without looking at the product, they say that there is no problem with our product and try to make us liars. Very bad business!!!
Ş
Şahin Demir on Google

Sattığı ürünün arkasında duran, bu şartlarda mertçe hareket eden bir işletme. Ellerinize sağlık...
A business that stands behind the product it sells and acts bravely under these conditions. Health to your hands...

Write some of your reviews for the company ZEYREKOĞLU BAKLAVA DİKMEN ŞUBESİ

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *