Waffle Republic - Azerbaycan Cd. no: 63/4

4.7/5 based on 8 reviews

Waffle Republic - Kafe - Wafflerepublic.business.site

Saat 13:30-21:00 arasında masa servisimiz açıktır. Bu işletmeye maskesiz girilmez. Kişi kapasitesi 50 kişiyle sınırlıdır.

Contact Waffle Republic

Address :

Azerbaycan Cd. no: 63/4, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +977
Postal code : 06490
Website : https://wafflerepublic.business.site/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Azerbaycan Cd. no: 63/4, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
B
Bayram Acarbaş on Google

Herşeyden önce mekanın sahibi cok güler yüzlü neşeli ve eglenceli bir kişi karşılamaları aynı şekilde ilk defa gitmeme rağmen cok güzel bir şekilde karşıladılar mekan cok sade ve nezih bir ortamı var sunumları da gayet çok başarılı cok temiz bir yer aynı zamanda fiyatları şu zamanda makul ne çok fazla ne çok az diyebilirim seçtiğiniz ürünlere göre fiyatları katlanıyor. Çok lezzetli hamurun tadı da ayrı bir güzel ilk girmeme rağmen çok beğendim tavsiye ederim bu lezzetli yeri sakın uğramadan geçmeyin.
First of all, the owner of the place is a very smiling, cheerful and entertaining person. They welcomed me in a very nice way even though I went for the first time, the place has a very simple and decent atmosphere, their presentation is also very successful, it is a very clean place, the prices are reasonable at the same time, neither too much. what can I say very little, the prices are doubled according to the products you choose. The taste of the very delicious dough is also very good. Even though I entered it for the first time, I liked it very much, I recommend it, do not pass by this delicious place without stopping by.
E
Elis Tolaz on Google

Getir müdavimden promosyonla söylediğimiz için mi yoksa normali mi böyle bilmiyorum ama malzemesi o kadar azdı ki, muz ve çileği geçtim istediğimiz pastacı kreması waffleimizda yoktu bile.. Ki double söylemiştik. Waffle hamurunun kıtırlığı, lezzeti ve gelen vanilya aroması müthişti. Keşke istediğimiz malzemeleri de yeterince koysaydınız da 5 puan verseydim :(
I don't know if it's because we said it from a regular with a promotion or if it's normal, but the ingredients were so few that we passed the banana and strawberry and the pastry cream we wanted was not even in our waffle. We sang double. The crispness, flavor and vanilla flavor of the waffle dough was amazing. I wish you had put enough of the materials we wanted so that I could give 5 points :(
Z
Zeynep Beyza Altun on Google

Wafflelar güzel, mekan da gayet sakin. Klasik waffle 44tl, çay 6tlydi. Fiyatı bi tık pahalı geldi ama waffle güzel ve malzemeleri tazeydi. Beğendim.
Waffles are good and the place is very quiet. Classic waffle was 44tl, tea was 6tl. The price was a bit expensive, but the waffles were nice and the ingredients were fresh. I like.
S
Serkan Polat on Google

Rahat bir oturma ortamı, taze waffle; istediğiniz gibi sunuluyor. Taze meyveler bolca servis ediliyor. Menüden veya istediğiniz gibi sipariş oluşturabilirsiniz. 36₺ (Aralık 2021) Teşekkürler
Cozy sitting environment, fresh waffles; offered as you wish. Fresh fruits are served in abundance. You can create an order from the menu or as you wish. 36₺ (December 2021) Thank you
Ç
Çağlar Çelik on Google

Waffle
A
Ahmet Özkul on Google

Amazing waffles ?
A
Alina Maliutina on Google

Super-super tasty waffle! I recommend trying!
U
Ubald Urban on Google

I have never been there, neither have eaten but some amazing guys are working there so 5 star just for them. Hope to get some waffles there!

Write some of your reviews for the company Waffle Republic

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *