Vision Ankara - 1421. Sk. No:1/A

4.4/5 based on 8 reviews

Contact Vision Ankara

Address :

1421. Sk. No:1/A, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98998
Postal code : 06520
Categories :
City : Çankaya/Ankara

1421. Sk. No:1/A, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey
o
ozge yds on Google

Mekan cok ferah, çalışanlar çok nazik ve ilgili. Park yeri sorunu yok. Kahvaltısı, fiyatları ikiye katlayan mekanlara meydan okurcasına, çeşitli ve lezzetli; özetle tavsiye ediyoruz :)
The place is very spacious, the employees are very kind and concerned. No parking problem. Its breakfast is varied and delicious, defying places that double the price; In short, we recommend it :)
d
duygu özkan on Google

İki kisilik kahvalti 100 tl sıcakları gayet guzeldi çayı çok güzeldi gayet başarılı bir mekan sakin, biz biraz üşüdük bi kac tane ısıtıcıyla yardımcı olmaya çalışıyorlar ??
Breakfast for two is 100 TL, the temperature was very good, the tea was very nice, a very successful place, calm, we are a little cold, they are trying to help with a few heaters ??
Y
Yusuf on Google

yusuf ben iki kişilik kahvaltısı mükemmel, fiyatı da diğer yerlere göre çok çok iyi, olumsuz yorum yapanlar nerede kahvaltı yapıyor acaba, gerçekten çok güzel mekan, bu hızla giderse , vazgeçilmez olur. taze sıkılmış portakal suyu, süt reçeli, ekmeği değişik çok leziz geldi mükemmel.
yusuf i The breakfast for two is excellent, the price is very good compared to other places, I wonder where the negative comments are having breakfast, it's a really nice place, if it goes at this speed, it will be indispensable. Freshly squeezed orange juice, milk jam, different types of bread, it was delicious, it was perfect.
e
emrah korkmaz on Google

Mekana akşam yemeği ve akabinde 101 oynamak için gittik. Size tavsiyem sakın yemek yemeyin. Lezzeti yoktu. Servis eksikti. Ne istesek yok çektiler. Oyun alanı çok büyük değil ancak yeterli diye düşünüyorum. Oyun esnasında nargile içebiliyorsunuz. İçecek servisi iyi ve hızlı. Çok kalabalık olmuyor. Mekanda maç yayını da mevcut.
We went to the venue for dinner and then to play 101. My advice to you is not to eat. It had no flavor. Service was lacking. No matter what we asked for, they took it. The playground is not very big, but I think it is enough. You can smoke hookah during the game. Beverage service is good and fast. It's not very crowded. Match broadcast is also available at the venue.
L
Leyla Kaya on Google

Açıkçası biz pek beğenmedik. Kahvaltı kişi başı 50 TL idi. Ucuz bir yer. Görüntü iyi, çalışanlar da iyiydi. Ama kahvaltı malzemeleri gerçekten çok lezzetsizdi. Sanırım ucuz olsun diye herşey kötüsünden alınmıştı. Menemen vardı ortada o bile kötüydü. Çok arada kaldım..
Frankly, we didn't like it much. Breakfast was 50 TL per person. It's a cheap place. The view is good, the employees were also good. But the breakfast ingredients were really tasteless. I guess everything was taken from the bad to be cheap. There was Menemen, even that was bad. I'm so in between..
K
Kadir Birkan on Google

Fiyatlar uygun personel ilgili ve temiz. İki kişilik serpme kahvaltı 99 TL. 20 Şubat 2022. Otopark sorunu yok. Tek sıkıntı kapalı alanda sigara içilmesine izin verilmesi. Yönetici arkadaşlar dan ricam sigarayı dışarda icirmeleri.
Prices are reasonable, staff is friendly and clean. Mixed breakfast for two is 99 TL. February 20, 2022. No parking problem. The only problem is that smoking is allowed indoors. My request to the managers is that they smoke cigarettes outside.
B
Bilal Yanlıç on Google

Güzel mekan. Genç arkadaşlar garson hepsi çok başarılı ve kibra. Mekan büyük , temiz sakin. Lezzetler vasat ama tatlı. Ortamının large olması şahane
Beautiful place. Young friends and waiters are all very successful and polite. The place is big, clean and quiet. The flavors are mediocre but sweet. It's great that the environment is large
H
Hamad Nokta on Google

İki kişilik serpme kahvaltısı 100tl. Bal, kaymak, reçel kalitesi güzel ve taze. Peynir tabağı çok zayıf. İki çeşit yumurta geliyor ama menemen tabağı lezzetli değil. Masalarda karabiber yoktu. Fiyat performans olarak başarılı buldum. Gözleme yoktu. Poğaça yoktu. Ara sıcakları biraz zenginleştirmeleri gerekiyor. İçeri kısımda nargile içiliyor, kahvlatı yerinde sigara içiliyor bu beni rahatsız etti. Aileden ziyaede 25-30 li yaşların takıldığı bir mekan.
Mixed breakfast for two is 100tl. Honey, cream, jam quality is good and fresh. Cheese plate very poor. Two kinds of eggs come, but the menemen plate is not delicious. There was no black pepper on the tables. I found it successful in terms of price performance. There were no pancakes. There was no pastry. They need to enrich the appetizers a little bit. Hookah is smoked inside, smoking is done at the breakfast place, this bothered me. It is a place where 25-30 year olds hang out rather than family.

Write some of your reviews for the company Vision Ankara

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *