Usta Dönerci - Atatürk Blv No:96

1.6/5 based on 8 reviews

Usta Dönerci® - Ustadonerci.com

Usta Dönerci®'nin doğal, katkısız malzemeler ile hazırlanmış leziz ürünleri ve döner çeşitleri ile ilgili her şey burada!

Contact Usta Dönerci

Address :

Kızılay Mah, Atatürk Blv No:96, 06420 Çankaya, Turkey

Phone : 📞 +9897878
Postal code : 06420
Website : https://www.ustadonerci.com/
Categories :
City : Çankaya

Kızılay Mah, Atatürk Blv No:96, 06420 Çankaya, Turkey
O
Onur Ozsoy on Google

Podium AVM, Yenimahalle/Ankara'da bulunan bir sözde dönerci! Ekmek arası et döner siparişi verdim. Görevli "siz oturun hazır olunca sesleneceğiz" dedi. Bir süre sonra çağrıldım. Dükkanın içine baktığımda ateşte hazırlanan bir döner olmadığını görünce mikrodalga fırında mı yaptıklarını sordum. Görevli "Evet" dedi. Ben bunu önceden söylemiş olsaydınız sipariş vermeyeceğimi söyledim. Ekmek Subway çakması kötü bir ekmek arasında dondurulmuş döner ve turşu! Ne alaka? Bunu da bana sormadılar. Sadece adı Usta olan bir yer asla önermem. Kızgın harlı ateşte pişmiş taze ve sıcak döner yemek varken dondurulmuş döner yemek kulağa hoş gelmiyor.
Podium AVM is a so-called doner restaurant located in Yenimahalle/Ankara! I ordered meat doner in bread rolls. The officer said, "Sit down, we'll call when you're ready." After a while I was called. When I looked inside the shop and saw that there was no doner prepared on fire, I asked if they made it in the microwave. The officer said "Yes". I said I would not have ordered if you had told me this beforehand. Bread Subway Frozen Doner and pickles in between a bad bread! What's the matter? They didn't ask me that either. I would never recommend a place just named Usta. While there is a fresh and hot doner meal cooked in a hot fire, frozen doner kebab doesn't sound good to the ear. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
A
Ali eroğlu on Google

Kızılay avm Yemek soğuk kola sıcak Tombik yedim, hayatımda yediğim en sert ekmekti. Çok aç olduğum için yarısını zorla yiyebildim. Bir daha kimse beni hür irademle Usta Dönerci'ye getiremez. Yazıklar olsun size. İşinizi düzgün yapın biraz.
Kizilay mall food cold coke hot I ate chubby, it was the hardest bread I've ever eaten in my life. I could hardly eat half of it because I was very hungry. No one can bring me to Usta Dönerci of my own free will ever again. Shame on you. Do your job right.
S
Samet Can Erdiş on Google

17₺ ye asla değmez küçücük 2 tane ekmek yanmış köfteler. Teşekkürler usta dönerci!
It is never worth 17₺, tiny 2 bread burnt patties. Thank you, the master doner!
s
su on Google

Dönerin sosu çok az ve çok kuru patatesler soğuk içindeki çıtır patates çıtır falan da değil beğenemedim maalesef
The sauce of the doner is very little and the potatoes are very dry, the fries are cold, the crispy potatoes in it are not crispy, unfortunately, I did not like it.
b
berna nur berker on Google

25 dk sıcakta ayakta sipariş bekledim. İskender sosu bitti yeniden pişiriyoruz dediler. Bunu 20 dk bekleyip tepki gösterince söylüyorlar sipriş verirken değil. O kadar beklemeye ne geldi? Buz gibi iskender, iğrenç salçalı su, zerre asidi olmayan pepsi. İyiki yoğurt hazırdı yoğurdunu yedik.
I waited for 25 minutes standing order in the heat. They said that the Alexander sauce is over and we're cooking it again. They say this after 20 minutes of waiting and reacting, not when ordering. What came to wait that long? Ice-cold Alexander, ghastly tomato paste, pepsi without a grain of acid. Fortunately, the yoghurt was ready, we ate the yoghurt.
ö
özgür yorulmaz on Google

Kesinlikle rezaletti bence dalga geçiyorlar insanlarla 2 baget dönerin içinde taş çatlasa 50 Gr döner sığar paket ambalaj dışında içerik içi rezalet dondurulmuş döner içi geçmiş domates ve turşu küçükük parmak kadar baget ekmeği daha önce İskender yemiştim o da felaketti bir daha asla...
It was absolutely disgraceful, I think, they are making fun of people. Even if the stone is cracked in 2 baguettes, 50 g doner can fit inside the package, the contents are disgraceful, the contents are disgraceful frozen doner stuffed tomatoes and pickles I ate a small finger-sized baguette of Iskender before, and it was a disaster, never again...
O
Osama Kendo on Google

So delicious
T
Tihanyi Miklós on Google

The most terrible Turkish food in my life.

Write some of your reviews for the company Usta Dönerci

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *