Tiyatro Kafe - Tunalı Hilmi Cd. 111/8

4.5/5 based on 8 reviews

Contact Tiyatro Kafe

Address :

Tunalı Hilmi Cd. 111/8, 06680 Çankaya/Ankara, Turkey

Postal code : 06680
Website : https://www.biletiva.com/place/TIYATRO_KAFE
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Tunalı Hilmi Cd. 111/8, 06680 Çankaya/Ankara, Turkey
G
Gizem Yıldırım on Google

Oyunculuklari harika olan bir ekip. Her haftasonu gitmeye calistigim bir yer. ?
A great acting team. A place I try to go every weekend. ?
e
erdogan candan on Google

Herseyi ile mukemmel bir oyun. Ailece gittik genc yigenlerim de bizde kahkaharla haika bir zaman gecirdik. Kendi yazdigi oynunu sahneleyen Cantug ve Begum u tebrik ediyorum. Mekan icin yapilan bazi elestirilere katilmiyorum. Sanat ve kulturu yasatmadiki katkilarindan dolayi da ayrica tesekkur ediyorum. Seyirciyi de oyna dahil etmeleri ayri bir tad veriyor ve kahkahalari daha da attiriyor. Ankara daki gunlerim sayili oldugu icin Cantug ve Begum un rol aldigi 7 kocali Hurmuz e hemen biletlerimizi ayirdik. Tesekkurler Cantug. Erdogan Candan
A game of mucemmel with hersey. We went to the families of Genc Yigen. I congratulate Cantug and Begum who stages your own writing. I do not participate in some sifts that are made to the place. Art and Kulturu Yasatmadiki Kardarıkınıkı I also want to continue. Playing the audience as well, they are a separate taste and makes laughter even more. Cantug and Begum Flour Role in Ankara are the role of 7 husband Cursi E. Cantug. Erdogan
T
Tanyel Baykut on Google

111 numaralı binaya girilince asansör ile 4.kata çıkmalısınız. Bina girişinde MAALESEF "Tiyatro Kafe" ya da "Oyunumuz bu binada 4. Kattadır" şeklinde bir yazı ya da uyarı bırakmamışlar. Tam olarak Gratis ve Türk Telekom arasındaki girişten girmelisiniz. Hangi binada ve katta olduğunu ararken 2 dk geciktiğimiz için oyunu kaçırdık. Edit: +903124268907 numaralı telefondan Tiyatro Kafe'ye ulaştım. İleriki tarihlerde kullanabileceğimiz bilet temin ettiler. Hem kendilerinin hem de gelen seyircilerin mağdur olmaması adına girişe oyunun yerini gösteren bir yazı asmaları gerektiğini belirttim.
When you enter the building numbered 111, you must take the elevator to the 4th floor. At the entrance of the building, MAALESEF did not leave a text or a warning like "Theater Cafe" or "Our play is on the 4th floor in this building". You must enter exactly at the entrance between Gratis and Türk Telekom. We missed the game because we were 2 minutes late while searching which building and floor it was in. Edit: I reached Theater Cafe at +903124268907. They provided tickets that we can use in the future. I stated that they should hang a sign at the entrance showing the location of the play so that both themselves and the audience would not suffer.
U
Umut on Google

Ankara Tunalı Hilmi caddesinde bir apartman-işhanı 4.katta.Küçük bir aşk masalı oyununa gittik.çok güzeldi herkese tavsiye ediyorum.ortam çok iyi sıcak samimi nezih oyun akıcı.cafe-tiyatro tarzı çok güzel bir konsept olmuş.Ankarada tiyatro etkinliği için tavsiye ederim.
On the 4th floor of an apartment-business building on Tunalı Hilmi street in Ankara. We went to a small love story play. It was very nice, I recommend it to everyone. The environment is very good, warm sincere, decent play. The cafe-theatre style is a very nice concept. I recommend it for theater events in Ankara .
D
Dilek Turker on Google

Küçük bir aşk masalı oyununa gittim. Oyuna, oyunculuğa diyecek söz yok ancak mekan onun aksine o kadar kötü ki diğer oyunları merak etmeme rağmen gitmem. Pandemi şartlarına hiç uygun değil. küçücük mekanda masalar dip dibe tanımadığınız kişilerle aynı masayı paylaşacak kadar yakınsınız. kimse maske takmıyor takmayanlar uyarılmıyor. içerisi havasız ve sigara kokuyor.
I went to a little love story game. There are no words to say about the game or the acting, but the venue is so bad on the contrary that I will not go even though I am curious about other games. It is not suitable for pandemic conditions at all. You are close enough to share the same table with people you do not know, with the tables in the tiny space. no one wears masks, those who don't are warned. It's stuffy inside and smells of cigarettes.
Ç
Çağatay TURGUT on Google

Oyuncuları bu kadar yakından izlemek farklı bir deneyimdi . Maskeye dikkat ediyorlar. Aşk Yeminini izlemiştim . Tavsiye ederim ?
It was a different experience to watch the actors so closely . They pay attention to the mask. I watched Vow of Love. I recommend ?
A
Adem Kaya on Google

Tunalıhilmi caddesinde bir binanın beşinci katında. Her ne kadar beşinci katta olsa da, tam bir underground tiyatro örneği. 25-30 seyircinin içecekleri eşliğinde oyun izlediği salaş bir mekan. Salaş dediğime bakmayın, para için değil sanat için hizmet verdiği belli olan gönülden güzel bir tiyatro.
On the fifth floor of a building on Tunalihilmi street. Although it is on the fifth floor, it is an example of underground theater. It's a shabby place where 25-30 spectators watch a game with their drinks. Don't mind what I call shabby, it is a beautiful theater from the heart, which obviously serves for art, not money.
İ
İsoyetis on Google

Bir işhanının üs katında hzırlanmış, küçük fakat sıcak bir tiyatro salonu. Girişte sadece bilet soruldu. HES sorgulanmadı. Genelde gelenlerin %90 ı maske takmaya duyarlıydı. Maske takılması ile ilgili bir uyarı yapılmıyor. Biletler numarasız, ilk gelen boş istediği yeri tercih edebiliyor. Oyun çok güzeldi. Seyircilere de oyunda rol veriliyor. İç içe olması haricinde güzel bir oyun
A small but warm theater hall set on the ground floor of an office building. Only ticket was asked at the entrance. HES was not questioned. In general, 90% of the attendees were sensitive to wearing masks. There is no warning about wearing a mask. Tickets are unnumbered, the first comer can choose the place they want. The game was beautiful. The audience is also given a role in the play. It's a good game except it's intertwined.

Write some of your reviews for the company Tiyatro Kafe

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *