Cızgara Mangal Konağı - Macun 187. Cad. Erciyes İşyerleri Sitesi No:2

4/5 based on 8 reviews

Contact Cızgara Mangal Konağı

Address :

Macun 187. Cad. Erciyes İşyerleri Sitesi No:2, 06560 Yenimahalle/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9979
Postal code : 06560
Website : http://cizgaramangalkonagi.com/
Categories :
City : Yenimahalle/Ankara

Macun 187. Cad. Erciyes İşyerleri Sitesi No:2, 06560 Yenimahalle/Ankara, Turkey
K
KIVANÇ'IN DÜNYASI on Google

Bence çoğu et mangal rest.gore hem lezzetli hem fiyatları çok uygun. 1 kaşarlı köfte 1 porsiyon normal köfte ve 1porsiyon lokum et salata ayran güveçte kasarli mantar ile toplam 158 tl ödedik.daha ne olsun.???
I think most meat barbecue rest.gore is both delicious and very affordable. We paid a total of 158 TL with 1 portion of regular meatballs with cheese, 1 portion of normal meatballs and 1 portion of Turkish delight meat salad, buttermilk casserole and mushrooms with cheddar. What more can you ask for.???
O
Onur Çakır on Google

Büyük beklenti ile gittim yorumlara bakarak ama hayal kırıklığı oldu. Kanat ve köfte için aşırı standart diyebilirim, benzerlerine göre porsiyonlar küçük. Gelen mezeler sadece gönderilmiş olmak için gelmiş, çalışanlar ilgisiz, hiç keyif alamadım. Tekrar gitme ihtimalim 0/10.
I went with great expectation by looking at the reviews but it was disappointing. I can say that the wings and meatballs are over standard, the portions are small compared to their counterparts. The appetizers came just to be sent, the employees were uninterested, I didn't enjoy it at all. I have a 0/10 chance of going again.
c
cyrptonidoge cyrptonidoge on Google

Ailenizle beraber gönül rahatlığıyla gidip mangal tadına ulaşabileceğiniz çalışanları saygılı ve damak tadı çok leziz bir yer. Ayrıca kilo ile seçenek sunması ayrı bir güzellik.
It is a place where you can go and taste barbecue with your family with peace of mind, respectful of the employees and a very delicious taste. In addition, it is a different beauty that it offers options with weight.
M
Mesut Kılıç on Google

Önceleri güzeldi,sürekli gittiğimiz bir yerdi.Fakat önceki garsonlar işten ayrılmış şu anda personel sıkıntısı yaşıyor,özellikle iftarda tercih edilecek bir yer değil.
It was nice before, it was a place we went to all the time. However, the previous waiters left their jobs and now they are having a staff shortage, it is not a place to be preferred especially for iftar.
G
Gürsel Özcan on Google

İftardan bir buçuk saat önce bizzat giderek rezervasyon yaptırdık iftarara çok diye yarım saat dolaşıp geldik bizi masa başkasına verilmiş. Etleri on üzerinden sekiz ,çorbalar soğuk pilav soğuk ve ala dirili çaylar abdest suyu gibi servis zayıftı.pek memnun kalmadık.
An hour and a half before the iftar, we went and made a reservation personally. Their meat was eight out of ten, the soups were cold, the rice was cold, and the ala reed teas were like ablution water. The service was poor. We were not very satisfied.
S
Süleyman Coşkun on Google

Önceleri çok güzeldi. Özellikle ramazanlar da harikaydı. Geçen haftalar da iftara gittik. Büyük ihtimalle el değiştirmiş. Gelen çorba yanık kokuyordu. Karışık kebap söyledik içinde köfte,et,tavuk şiş geldi ve buzgibiydi. Hizmet sıfır. Garsonlar ilgisiz. Yemekten sonra termosta çay getirdiler bardak yok. Bekledik gelecek diye ne çay geldi ne de tatlımız. Gidilecek bir yer değil. Paranızla rezil oluyorsunuz.
It was beautiful before. Especially Ramadan was great. Last week we went to iftar. Probably changed hands. The soup that came in smelled burnt. We ordered mixed kebab, meatballs, meat, chicken skewers came and it was ice cold. Service is zero. Waiters are indifferent. After the meal, they brought tea in a thermos, no cups. We waited, so neither tea nor our dessert came. It's not a place to go. You are disgraceful with your money.
a
aysal bulent on Google

Nice
a
abdullah Sisman on Google

Verygood

Write some of your reviews for the company Cızgara Mangal Konağı

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *