TANTUNİZADE ÇAYYOLU - 2673. Cd. No:38 E

4.6/5 based on 8 reviews

Contact TANTUNİZADE ÇAYYOLU

Address :

2673. Cd. No:38 E, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98
Postal code : 06810
Categories :
City : Çankaya/Ankara

2673. Cd. No:38 E, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey
M
Muhammed Karataş on Google

Gerçekten çok kötü fiyat bilgisini yanlış verdiler. 30 dakikaya gelir dedikleri şeyi 1saat 10 dakika sonra gönderdiler. Arayıp söylediğimiz de de sanki hiç bişey olmamış gibi davrandılar hiç beğenmedim tavsiye etmem
They gave wrong price information really bad. They sent what they said will come in 30 minutes after 1 hour and 10 minutes. When we called and told them, they acted as if nothing had happened, I did not like it at all, I do not recommend it.
R
RECEP AKAN on Google

Çorba harika.Yediğim en güzel tantuni .
The soup is great. The best tantuni I've ever eaten.
h
harun bulat on Google

Gerçekten tantuni harikaydı. Künefe ve çorba da çok iyiydi.Herkese tavsiye ederim kendimi Mersin ve Hatay'a kısa bir yolculuk yapmış hissettim.
The tantuni was really great. Kunefe and soup were also very good. I recommend it to everyone. I felt like I had made a short trip to Mersin and Hatay.
o
onur konuk on Google

İkram çorba çok güzeldi. Tantuni tatmin ediyor.
The catering soup was very good. Tantuni is satisfying.
T
Tahsin Sutcuoglu on Google

Gerçekten çok konuksever bir ortam. Bir de kadayıf çok güzeldi. Tantuniler ise yediğim en iyisi değil ama güzel. Porsiyon biraz küçük .
A very welcoming environment indeed. And the kadayif was very nice. Tantuni is not the best I've eaten, but it's good. Portion is a little small.
B
Beyza K. on Google

Tantunisini yemedim ama mercimek çorbası baya lezzetliydi. 1 çorba 1 tantuni 53 tl
I didn't eat the tantuni, but the lentil soup was very tasty. 1 soup 1 tantuni 53 TL
N
Nuh Erkmen on Google

İşletme sahibi Barış Bey çok naif çok da misavirperver biri, en yakın zamanda tekrar gelicem. Tantuni olsun çorba olsun tadı hala damağımda. Sizlerde gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. kesinlikle öneririm :)
The owner of the business, Barış Bey, is very naive and very hospitable, I will come back soon. Whether it's tantuni or soup, the taste is still on my palate. You can go with peace of mind. I definitely recommend :)
C
Cihan Ö. on Google

Tam olarak istediğim tadı veremedi. Ekmek çok hamur olmuştu. Fiyatları piyasanın üzerinde. Bir çorba, ayran ve bir et tantuni ekmek 53₺ tuttu. Çalışanlar güleryüzlü
It didn't exactly taste like I wanted. The bread was too doughy. Prices are above the market. One soup, ayran and one meat tantuni bread cost 53₺. Staff are friendly

Write some of your reviews for the company TANTUNİZADE ÇAYYOLU

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *