Punipa Baklava - Ziyabey Cd. No:51/A

4.2/5 based on 8 reviews

Contact Punipa Baklava

Address :

Ziyabey Cd. No:51/A, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +99
Postal code : 06520
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Ziyabey Cd. No:51/A, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey
S
S. E. on Google

Bugün baklava ve şobiyet ovgüsüne dayanamayarak şöbiyet aldik.Şöbiyetlerin icindeki kremalar ekşimişti. Telefonla arayip ilettiğimde hiç şaşirmadan kusura bakmayin demekle yetinen bir işletme.Verdigimiz parayi geçtim tarz insanin sinirini bozuyor.baska isletme olsa ozür dileyip telafi etme yoluna gitmeye çalisir ama bunlar bu ürünleri satmayi tarz edinmis.Bu nezaketsizlikle ve ürün kalitesiyle çok tutunacağini sanmiyorum bir de Ankara'nin en iyisi slogani komik gercekten:)
Today, we could not resist the baklava and shobiyet rub, and the creams in the cheeses turned sour. When I call and send it on the phone, it is a business that is contented with saying `` do not be surprised. The best slogan is really funny :)
e
ecem guven on Google

Soğuk baklava ve fıstık sarma denedim, ikisi de çok güzeldi.
I tried cold baklava and pistachio wrap, both were very good.
g
gökcen doğan on Google

Soğuk baklavaları yediğim en güzel soğuk baklava. Ankaraya ne zaman bir misafirimiz gelse ona da yediriyoruz. Elinize sağlık
The best cold baklava I've ever eaten. Whenever a guest comes to Ankara, we feed him too. good luck
E
ENVER ULUSOY on Google

Baklava denilince Ankara'da ilk aklıma gelen mekan. Kaliteli işçilik, birinci sınıf malzeme, güleryüzlü personel, hızlı servis konusunda mükemmel. Soğuk baklava, sarma, midye, cevizli ve kaymaklı baklavaları enfes. Bir kez tattınız mı bir daha asla vazgeçemeyeceksiniz. Başarılarınızın devamını dilerim...
It is the first place that comes to mind in Ankara when I think of baklava. Excellent in quality workmanship, first class materials, friendly staff, fast service. Cold baklava, wrap, mussels, walnuts and creamy baklavas are delicious. Once you taste it, you will never be able to give up. I wish you continued success...
E
Eren Babatas on Google

Fiyatlar kaliteye göre makul. Fıstıklı ev baklavasını çok beğendim.
Prices are reasonable for the quality. I really liked the pistachio house baklava.
O
Osman DİLBER on Google

Soğuk baklava harikaydı. Bundan sonra baklava yerine hep soğuk baklava söyleyeceğim. Böylece baklava benim için künefe ile yarışır bir tatlı oldu. Tek sorun kurye teslimatı yapmadan önce sistemde(Trendyol) teslim edildi olarak gözükmesiydi.
Cold baklava was great. From now on, I will always order cold baklava instead of baklava. Thus, baklava became a dessert that competes with künefe for me. The only problem was that it appeared as delivered in the system (Trendyol) before the courier delivered it.
C
Cİhan ÜNAL on Google

Arkadaşları ziyarete giderken ilk defa yorumlardan okuyup girdiğim ve hediyelik soğuk baklava aldığım bu işletme ve çalışanların samimiyeti hoşuma gitti,baklavalarina çok güvendiklerini söylemeleri üzerine soğuk baklava aldım,iftarda tadına baktım çok hoşuma gitti,eve dönerken birdaha aldım ve evde eşimde çok beğendi,bu arada cukurambardaki Sıtkı usta bu işin erbabı olmasına rağmen,bu işletmeden aldığım soğuk baklava tadı zirveye taşımış,kesinlikle öneririm .
I liked the sincerity of this company and its employees, where I read the comments for the first time while visiting friends and bought cold baklava as a gift, I bought cold baklava after they said that they trusted their baklava very much, I tasted it at the iftar, I liked it very much, I bought it again on the way home and my wife liked it very much, by the way, in cukurambar. Although Master Sıtkı is a connoisseur of this business, the cold baklava I bought from this establishment has brought the taste to the top, I definitely recommend it.
E
Emel Dinç on Google

Merhaba , Tesadüfen bu markayı gördük internette baklava istedik. Ekip arkadaşlarımla sipariş ettikten 5 dk sonra geldi . Ve geldiğinde sıcacıktı . Çok teşekkür ederiz İlginize tadından bahsetmiyorum bile çok taze yediğim en güzel baklavalardan biri şerbeti yerinde hiç bir şekilde baymiyor ? kesinlikle tavsiye ediyorum
Hi , We saw this brand by chance and asked for baklava on the internet. It arrived 5 minutes after I ordered it with my teammates. And it was hot when it arrived. Thank you very much for your attention, not to mention the taste, one of the best fresh baklavas I've ever eaten.

Write some of your reviews for the company Punipa Baklava

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *