Miss Meyhane - Aşkabat Cd. 46/3

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Miss Meyhane

Address :

Mahallesi, Aşkabat Cd. 46/3, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9788
Postal code : 06490
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Mahallesi, Aşkabat Cd. 46/3, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
O
Ozan Yilmaz on Google

Kesinlikle tavsiye ederim mezeleri sunum ve dialogları çok samimi emek veren tüm arkadaşlara tşk ediyorum.
I would definitely recommend it. I would like to thank all my friends for their sincere efforts in the presentation and dialogue of the appetizers.
E
Edanur Yıldız on Google

Dört kişi bir gün önceden rezervasyon yaptırıp gittik ve beklentimizi fazlasıyla karşıladı diyebilirim. Mezeler lezzetliydi, yoğun olmasına rağmen masamızla sürekli ilgilenildi ve çalışanlar nazik insanlardı. Saçma sapan masamıza gelip rahatsızlık vermek isteyen kişileri anında engelleyip uzaklaştırdılar. Fiyatlar da şu anki duruma göre uygun diyebilirim, tekrar gidilecek bir mekan.
Four of us made a reservation a day in advance and I can say that it exceeded our expectations. The appetizers were delicious, although it was busy, our table was always taken care of and the employees were kind people. They immediately blocked and removed the people who wanted to come to our table and cause inconvenience. I can say that the prices are suitable according to the current situation, it is a place to go again.
M
Mücahit Oğuzhan Topçu on Google

Tesadüfen tanışıp gittiğimiz bir mekan cem bey ilgi alaka sunum mekan ve konum olarak güzel bir yer Tek sıkıntı otopark biz aracımızı bir kaç sokak uzağa bırakmıştık bu hoş sohbet için yürüyerek gidilir
It is a place where we met by chance and went, Mr. Cem, it is a beautiful place in terms of interest, presentation, place and location. The only problem is the parking lot, we left our car a few streets away. You can go on foot for this pleasant conversation.
Y
Yoldayım on Google

Hizmet ve mezeler çok güzel, porsiyonlar büyük ve doyurucu, lezzet tam yerinde. Fiyatlar makul, mekan merkezde, Bahçelievler de her yere yürüme mesafesinde. Tek ve en büyük problem içerideki canlı müzik. İstanbul dan gelen misafirlerimi ağırlamak için gittim ve çok mahçup oldum. Müzik bir noktaya kadar gayet güzel ve kıvamında gitti ama sonrasında sokak jargonu ve küfürlü şarkılara girmeleri çok utandırıcı oldu. Keşke demek için malesef geç olmuştu...
The service and appetizers are very nice, the portions are large and satisfying, the flavor is just right. Prices are reasonable, the place is in the center, Bahçelievler is within walking distance to everywhere. The only and biggest problem is the live music inside. I went to host my guests from Istanbul and I was very embarrassed. The music was fine and smooth up to a point, but then it was embarrassing when they got into street jargon and cursing songs. I wish it was too late to say...
L
Lale kırıktas on Google

Uzun zamandır böyle bir mekana gitmedim. Bu kadar güzel, bu kadar keyifli gece geçirmedim. Bütün çalışanlardan tutunda servis ilgi alaka on numara. Mezeleri lezzetli ve dolu dolu müzisyen arkadaşlar gayet kibar çalışanlar misafirleri ile ilgili kızlarla keyifli eğlenmiş olarak mekandan ayrıldık. Teşekkürler Miss ailesi ????
I haven't been to a place like this in a long time. I have never had such a beautiful, enjoyable night. From all the employees, the service and interest is number one. The appetizers are delicious and full of musician friends, very polite employees, we left the place having fun with the girls about their guests. Thank you Miss family ????
Ç
Çiğdem Aslan on Google

Miss?
M
Mutlu Ustun on Google

lovely rest in secret lane
s
sheraz ahmad on Google

Traditional food restaurant.

Write some of your reviews for the company Miss Meyhane

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *