Meşhur Kardeşler Burma Kadayıfçısı

4.6/5 based on 8 reviews

Contact Meşhur Kardeşler Burma Kadayıfçısı

Address :

İstasyon Cd. 73/B, 06678 Etimesgut/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +999
Categories :
City : Etimesgut/Ankara

İstasyon Cd. 73/B, 06678 Etimesgut/Ankara, Turkey
M
Muhammed Bahaeddin Çetin on Google

Muhteşem kadayıfları ve tatlıları ile yıllardır vazgeçemediğim müdavimi olduğum tatlıcı. Güler yüzlü personeli yıllardır kaliteden ödün vermeden rakiplerine göre uygun fiyatlarla müşterisini üzmeyen Etimesgut'un bana göre en iyi şerbetli tatlılarını yapan yer.
The dessert shop that I have been a regular for years with its amazing kadaifs and sweets. The place that makes the best sherbet desserts of Etimesgut, whose friendly staff has not upset its customers for years, without sacrificing quality, at affordable prices compared to its competitors.
S
Sedat Karaburç on Google

Tatlılarına laf yok, ikramı zaten yeterince iyi. Fiyatları biraz pahalı gibi görünse de lezzet arıyorsanız mutlaka uğrayın.
There is no word for their desserts, the treat is already good enough. Although the prices seem a bit expensive, if you are looking for taste, you should definitely stop by.
M
Mehmet yüceünüvar on Google

Abime tesekkur ederim ikram sahibi tatlilari taze tavsiye ederim 1 i 1000 olsun insallah
I would like to thank my brother, the owner of the treats, I recommend the sweets fresh, I hope 1 to 1000
K
KİRPİ on Google

Sütlü Burması yiyip yiyebileceğiniz en iyi burma kadayıftır. Bol ve iri cevizli mideyi yakmayan yağı ve şekeri ile efsanedir. Soğuk baklavası güzeldir. Diğer çeşitlerine sıra gelmiyor burma Kadayıf tan. Şiddetle önerilir. İşletme olarakta gayet temiz ve hijyene önem vererek çalıştıkları belli oluyor. İşlerinde başarılar diliyorum.
Burma with milk is the best burma kadayif you can eat and eat. It is legendary with its abundant and large walnut oil and sugar that do not burn the stomach. Cold baklava is good. There is no time for other varieties of burma Kadayıf tan. Highly recommended. As a business, it is obvious that they work very clean and paying attention to hygiene. I wish you success in your work.
S
Sümeyye Yıldız on Google

ilk açıldığı zamanlar bayılırdik ikram da bol o konuda da iyi ama kardeşler de tatlının tadını bozmaya başladı oldukça hafif olan lezzetler cok ağır olmaya başladı şekeri mi değiştirdiler artk bilemiyorum . soğuk baklavada da tadı değişmiş eski lezzeti yok hem ağır geliyor hem de çikolatası en ucuz çikolatadan yapmaya başladılar sanırım. Lütfen eskisi gibi lezzetli kaliteli hafif yapmaya devam edin müşteri kaybetmeyin biz müdavimiydk resmen haftada 2 kere ugrardk.
We loved it when it was first opened, and there was plenty of treats. Cold baklava has changed its taste, it has no old taste, it is heavy and I think they started making chocolate from the cheapest chocolate. Please continue to make delicious, high quality light products as before, do not lose customers, we were regulars, we officially stopped by twice a week.
B
Bekir Albasan on Google

Fiyatlar bir tık yukarıda ancak cimcik baklava ve fıstıklı kadayıfının kesinlikle denenmesinden yanayım. Soğuk baklavası için söylenecek çok şey var ama tek tek yazamayacağım yolunuz düşerse kesinlikle denemelisiniz. Ellerinize sağlık.
The prices are a little higher, but I am in favor of trying the cimcik baklava and pistachio kadayif. There is a lot to be said for its cold baklava, but if you happen to be able to write it down one by one, you should definitely try it. Health to your hands.
M
Mahmut MAZLUM on Google

Ankara'da öyle çok yüksek ücretler ödemeden kaliteli tatlı alabileceğiniz nadir yerlerden bir tanesi. Yıllardır tatlı alırım kendilerinden ki burası benim bildiğim ilk şubeleriydi. Artık çevrede yeni şubeleri de var ki bu tatlı konusunda ne kadar başarılı olduklarını gösteriyor. Ayrıca bu şube merkez olduğu için tatlılar da genelde daha taze oluyor, özellikle burma kadayıf çok başarılı. Fiyatlar enflasyon ile artsa da hala f/p oranı çok iyi, tavsiye ederim.
It is one of the rare places in Ankara where you can buy quality desserts without paying such high prices. I've been buying sweets from them for years, which was the first branch I knew. Now they have new branches around, which shows how successful they are in this dessert. In addition, since this branch is the center, desserts are generally fresher, especially burma kadayif is very successful. Although prices increase with inflation, the f/p ratio is still very good, I recommend it.
s
sam song on Google

Nice sevice, delicious food

Write some of your reviews for the company Meşhur Kardeşler Burma Kadayıfçısı

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *