ADANA BÖREK by yıldırımlar Bi Çorba Bi Yemek - Sokullu Mehmet Paşa Cd. No: 25/B

4.2/5 based on 8 reviews

Contact ADANA BÖREK by yıldırımlar Bi Çorba Bi Yemek

Address :

Sokullu Mehmet Paşa Cd. No: 25/B, 06460 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +999
Postal code : 06460
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Sokullu Mehmet Paşa Cd. No: 25/B, 06460 Çankaya/Ankara, Turkey
M
Mustafa Ferhan on Google

Ankarada bir çok yerde börek yedim ama adana börek içindeki malzeme ve lezzet açısından en iyisi. Mutlaka deneyin. Müşteriye karşı güler yüzlü ve hizmet mükemmel. Doğum günlerinde özel günlerde yaş pastanızı mutlaka burdan yaptırın. Ben nişan pastamızı adana börekde yaptırdım. Çok memnun kaldım.?
I have eaten börek in many places in Ankara, but Adana börek is the best in terms of ingredients and taste. Be sure to try it. Customer friendly and service is excellent. Make sure to have your birthday cake here on special days. I had our engagement cake made in adana pastry. I am very satisfied.?
m
mick juggernaut on Google

Yorumlarda müşterileri aşağılayan ilginç bir işletme. Müşteriler tatlılarda katkı maddesi olmamasına alışık olmadıkları için bu arkadaşların sattığı tatlıları beğenmiyormuş. Yani müşteri kesin kötü ve ucuz baklava yemeye alışıktır, ne anlasın gerçek katkısız baklavadan diyor. Allah akıl fikir versin.
An interesting business that insults customers in the comments. Since the customers were not accustomed to the absence of additives in desserts, they did not like the sweets these friends were selling. In other words, the customer is definitely used to eating bad and cheap baklava, he says what can he understand from real baklava without additives. May God give wisdom.
Ç
Çocukla Ankara on Google

Bi Çorba adı altında, çorba çeşitleri ve ev yemeklerinin menüye eklenmesi güzel olmuş, işkembe yada kelle paçayı balgattakilerden istiyorduk, deneyip göreceğiz.
It was nice to add soup varieties and home-cooked meals to the menu under the name Bi Soup.
K
Kivanc Karaoglu on Google

Gerçek ev yemekleri ev hanimlari tarafından özenle, hijyenik ve kaliteli malzeme kullanilarak yapılıyor. En önemli nokta ise sattıkları ürünleri kendileride yiyorlar.
Real home cooking is prepared by housewives with care, using hygienic and quality materials. The most important point is that they eat the products they sell themselves.
İ
İSMAİL AKTÜRK on Google

arkadaş tavsiyesi üzerine gittiğimiz mekanda iyi bir börek yiyeceğimizi tahmin ediyordum...ama böyle bir tatla karşılaşmayı beklemiyordum...börek enfesti..herkese tavsiye ederim...bundan sonra ilk tercihimiz adana börek yıldırımlar....ellerinize sağlık
I thought we would eat a good pastry at the place we went on the recommendation of a friend...but I didn't expect to encounter such a taste...burst delight..I recommend it to everyone...from now on, our first choice is adana börek lightnings....good luck to you
S
Songul Yildirim on Google

Keyifli bir hafta sonu kahvaltisi yaptik tesekkurler
We had an enjoyable weekend breakfast
خ
خالد علي احمد الورشفاني on Google

nice and cheap. quality is very good. new place and good service.
B
Bilal Ahmad Yosufzay on Google

The best place i have ever seen and i had a break fast here with cheap prices hospitality is 100%

Write some of your reviews for the company ADANA BÖREK by yıldırımlar Bi Çorba Bi Yemek

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *