Mama’s Burger Bahçelievler - Azerbaycan Cd. 21/B

4.9/5 based on 8 reviews

Mamas Burger

Mama’s burger zincir Fast food restoranlarının aksine köftesini %100 katkısız olarak günlük hazırlıyor,aynı şekilde ekmekler el yapımı olarak bizim tarafımızdan üretiliyor,köftesi,ekmeği ve tarifi bize özel kendi hazırladığımız soslarla ürettiğimiz burgerlerimizi sizlerin beğenisine sunuyoruz

Contact Mama’s Burger Bahçelievler

Address :

Azerbaycan Cd. 21/B, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06490
Website : http://www.mamasburger.com.tr/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Azerbaycan Cd. 21/B, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
S
Selman EROL on Google

Hamburgerleri oldukça lezzetli. Porsiyonları doyurucu. Patates kızartması da tatmin edici miktarda. Mekanın ısısı çok ideal. Konumu da iyi. Oturma alanı kısıtlı fakat çok kalabalık olmadığı için yer bulunabiliyor. Gürültü patırtı olmadan, sakince yemeğinizi yiyebiliyorsunuz. Masaya servis var. Fiyatlar bir tık pahalı gibi ama günümüz piyasa şartları ve restoranların porsiyon küçültme eğilimlerini göz önünde bulundurduğumuzda makul görünüyor. Çarşaf gibi bir ıslak mendilleri var, efsane. Servis süresi uzun değil. 3. Cadde için güzel bir hamburgerci alternatifi olmuş. Tavsiye edilir.
Hamburgers are very tasty. The portions are hearty. The fries are also satisfying. The temperature of the place is ideal. The location is also good. Seating area is limited, but it is possible to find a place because it is not too crowded. You can enjoy your meal in peace, without fuss. There is table service. The prices seem a bit expensive, but considering today's market conditions and the portion reduction trends of restaurants, they seem reasonable. They have wet wipes like sheets, it's legendary. Service time is not long. It's a good hamburger alternative for 3rd Street. It is recommended.
B
Bilge Koç on Google

Kola almadan doyabilirsiniz ve hamburgerler gayet lezzetli. Çay ikramları çok hoş. Güler yüz için teşekkürler ??
You can get full without a coke and the hamburgers are delicious. Tea offerings are very nice. Thanks for the smile ??
G
Gizem Kart on Google

tesadüfen denk geldiğim ve sonra bağımlısı olduğum bir yer. çalışanları çok ilgili , mekan çok temiz. özellikle rich burgeri denemenizi tavsiye ederim .
T
Tugce İrmak on Google

Porsiyon olarak kesinlikle doyurucu tadı çok güzel mekan temiz çalışanlar güleryüzlü teşekkürler
The portion is absolutely satisfying, the taste is very good, the place is clean, the employees are friendly, thank you
S
Sima on Google

Ribs burger güzel, rich burgerı onun kadar beğenmedim ortalamaydı. Soğan halkası da güzeldi.
Ribs burger is good, I didn't like rich burger as much as it was average. Onion rings were also good.
Ç
Çağatay Polat on Google

Tavuk burgeri kötü değil, mevcut indirim olmasa fiyatlar biraz pahali.Biz orada iken bile 4-5 kişi gelip tekrardan kalktı. Servis ve çalışanlar gayet iyiler. Ancak aynı fiyatlar daha iyi yerler mevcut. Güncel koşullara göre belki fiyatlar biraz düzenlenebilir. ( gittiğimizde mekanın sahibi ya da tanıdık birilerinin çocukları vardı ve muazzam bir ses yapıyorlardı, karşımdaki kişiyi zar zor duydum)
Chicken burger is not bad, the prices are a bit expensive without the current discount. Even while we were there, 4-5 people came and got up again. Service and staff are very good. However, there are better places for the same price. Depending on current conditions, prices may be adjusted a little. (when we went, the owner of the place or someone we knew had children and they were making a tremendous sound, I could barely hear the person in front of me)
H
Hakan Eroğlu on Google

2.ci gidişim öncelikle çok temiz oturma alanları mutfak lavabolar artı tüm zamanlarda gideceğim yerlerin başında geliyor.Fiyatları da uygun 140.gr doyurucu mönüleri iddialı ve demleme çay oldukça makbule geçiyor yemek sonrası.
My second visit, first of all, is very clean living areas, kitchen sinks, plus it is one of the places I will go to at all times. The prices are also affordable. The 140.gr hearty menus are assertive and the brewed tea is quite appreciated after the meal.
H
HANI AL-SHALAL on Google

I recommend you to eat in this restaurant, because their food is the best ??

Write some of your reviews for the company Mama’s Burger Bahçelievler

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *