Duvergolu - Ordular Sk. No:1

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Duvergolu

Address :

Ordular Sk. No:1, 06570 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +99798
Postal code : 06570
Website : http://duveroglu.com.tr/iletisimdetay.aspx%3FId%3D2
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Ordular Sk. No:1, 06570 Çankaya/Ankara, Turkey
b
bizim bizimö on Google

tatlilar da yemekler de cok guzel ancak kasada duran amca biraz daha guler yüzlü olursa çok iyi olur. ya da güler yüzlü biri oturaun.
Desserts and meals are both very good, but it would be great if the uncle standing at the counter was a little more smiling. or sit down with a smiling face.
E
Emrah Kartaloglu on Google

Son zamanlarda yediğim en iyi lahmacun diyerek 2 gün sonra tekrar geldim. Tekrar geldiğimde başka bisey deneyeyim dedim ve kuzu şiş yedim muhteşemdi Ankara'daki en iyi lahmacun ve et yapan mekanlardan. Antep tatlıları yiyebilir ve antepfıstığı da alarak devam edebilirsiniz.
I came back 2 days later, saying it was the best lahmacun I've ever eaten. When I came back, I thought I'd try something else and ate lamb shish. It was amazing. One of the best places that make lahmacun and meat in Ankara. You can eat pistachio desserts and continue with pistachios.
N
Nur Altuntürk on Google

Ankara’da lezzetli tatlı adreslerinden biride burasıdır,fıstıklı baklavası harika,ayda bir baklava ye ama Düveroğlundan al ye?,yıllar önce Anıttepe’de oturmuştum,o semtin en iyi restorantlarından,Döneri tavsiye ederim,lezzetli,içli köftesi güzel,lahmacun iyi,ama kuzu şiş lezzetli değil,veya bize o gün iyi pişmemiş geldi bilemiyorum,çalışanları ilgili,güleryüzlü ve hızlılar,haftasonları kalabalık oluyor,içerisi de biraz dar planda yapılmış,ferah geniş bir yer değil,onun dışında tavsiye ederim
This is one of the delicious dessert addresses in Ankara, its pistachio baklava is great, eat baklava once a month, but eat it from Düveroğlu ?, years ago I lived in Anıttepe, it's one of the best restaurants in that neighborhood, I recommend doner, it's delicious, the stuffed meatballs are good, lahmacun is good, but The lamb skewers are not tasty, or it was not well cooked that day, I don't know, the employees are attentive, friendly and fast, it gets crowded on weekends, it is a little narrow inside, it is not a spacious place, apart from that, I recommend it.
D
Devrim Dev on Google

Super super
T
Taner Yarbil on Google

Good food, EXCEPT the TEA
H
Hrvoje Baburica on Google

Excelent family restaurant. Recommended.
M
Mufazzil Ali on Google

Amazing Kebabs and great staff. Very polite and welcoming. Adani kebab and Tavuk chicken are great also baklawa is a must have.
E
Erdem Kürüm on Google

Favourable place to be in. If you want to celebrate something with your friends or family like passing an exam or year; ramadan or any holiday i would recommend there. Sometimes it can be too crowded because of demand, and that makes place really loud. Also i recommend making reservations before coming.

Write some of your reviews for the company Duvergolu

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *