Altınşiş Pide - 1947. Sk. No.16

4.4/5 based on 8 reviews

Contact Altınşiş Pide

Address :

1947. Sk. No.16, 06530 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06530
Categories :
City : Çankaya/Ankara

1947. Sk. No.16, 06530 Çankaya/Ankara, Turkey
S
Suzan Çelik on Google

Buradan lahmacun yemeyen,ben lahmacun yedim dememeli.ellerinize sağlık.
Those who do not eat lahmacun from here should not say that I ate lahmacun.
Y
Yusuf Buğdaycı on Google

Fiyatlar gayet uygun özellikle benim gibi öğrenciler için tadı da çok güzel tavsiye edile bilir özellikle öğrenciler için...
The prices are very affordable, especially for students like me, the taste is also very good. It can be recommended especially for students...
M
Mehmet Nuri Aslankan on Google

Gerçekten hem kaliteli hemde özenli bir yemek yedim.. üstelik Garsonları kibar ve seri.. öneririm.
I really had a quality and attentive meal .. moreover, I recommend the waiters polite and fast ..
M
Mustafa Kucuk on Google

Masa üzerindeki plastiklerde tam menü yazsa güzel olur. Qr kodu kullanmak istemeyen çıkabilir. Masa üzerinde kekik yerine kırmızı biber daha çok iş yapar. İkramlar güzel ancak ezme olmamış. Kıymalı kaşarlı pide yedim. Tuz oranı bana göre iyi ama az tuzlu belki tuzsuz. Bu çok iyi çünkü herkes tuzlu sevmiyor , sonradan atılabilir. İçecek fiyatları uçuk. Porsiyon orta boy. Büyük de değil , küçük de değil. Pide lezzetli ancak üst malzemesi pideye göre yetersiz özellikle kaşar az. Çeşitlilik oldukça bol. Fiyatlar konusunda genel olarak 6/10 normalin çok az üstü. Mekana gelecek olursak : Çok ferah ve temiz. Özellikle virüs nedeniyle daha da özen gösteriyorlar her şeye. Mekan olarak çok çok güzel. Ben geldiğimde az kişi vardı ama normalde de personel sayısı fazla o nedenle hızlı olacaklarını düşünüyorum. Ailecek ya da topluca gelinilebileceğini düşünüyorum. Çok güzel mekan.
It would be nice to have a full menu on the plastics on the table. There may be people who don't want to use Qr code. Red pepper does more work than thyme on the table. Treats are good but not crushed. I ate pita with minced meat and cheese. Salt ratio is good for me, but less salty maybe not salt. This is great because not everyone likes salty, it can be discarded afterwards. Beverage prices are pale. Servings are medium size. It is neither big nor small. Pita is delicious, but its top material is insufficient, especially less cheese. The variety is abundant. Generally, 6/10 is slightly above normal in terms of prices. Coming to the place: It is very spacious and clean. They pay more attention to everything, especially because of the virus. It is very beautiful as a location. There were few people when I arrived, but normally the number of staff is high so I think they will be fast. I think you can come as a family or as a whole. Very nice place.
S
Soner Aygun on Google

Çok memnun kaldım. İlgili personel. Leziz çeşitler.
I was very satisfied. Relevant personnel. Delicious varieties.
B
Bilal Yapılmış on Google

Bölgenin en nezih yerleri arasında ayrıca personelinin samimi ve güler yüzü yemeğe farklı bir lezzet katıyor..
Among the most decent places in the region, the sincere and smiling face of the staff adds a different flavor to the meal.
D
Doğuş Furkan Arıkan on Google

Soğuk geldi, üstüne laubali bi tane adam vardı. “Ben temizlikçiyim” fırına at ısınsın gibi garip şeyler söyledi. Sonra sanırım kendisi terfi aldı ve yemeği ben yaptım helal etmiyorum dedi. Beytinin üzerindeki kaşar erimemiş, dibindeki yağ donmuştu. Boşuna gidip para kazandırmayın bu insanlara, taş yeyin çok daha iyi. Umarım çok kazanamazsınız. :)
It was cold, there was a man with a loose dress on it. He said strange things like "I'm a cleaner" let the horse heat the oven. Then I think he got promoted and he said I made the food, not halal. The cheddar on his head was not melted, the oil on the bottom was frozen. Don't waste money on these people, eat stones, it's much better. I hope you don't earn much. :)
S
Saliha BUĞDAYCI on Google

ailecek gidiyoruz mekana cok güzel ilgileniyorlar, yemeklere gelecek olursak çeşit bol porsiyonlar gayet ideal ve aşırı lezzetli. mekan cok temiz ayrica özenli içi sıcak güzel ikramları var ustalar cok temiz çalışıyor bizzat kendim izledim. Çalışanların ilgisi icin ayrica cok tesekkur ederim, tavsiye ediyorum güvenle gidebilirsiniz.
We are going as a family. They take good care of the place. As for the food, the large portions are ideal and extremely tasty. The place is very clean, it also has attentive warm and nice treats, the masters work very cleanly, I watched it myself. Thank you very much for the interest of the employees, I recommend that you can go safely.

Write some of your reviews for the company Altınşiş Pide

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *