Corbaci Murat Efendi - Corbaci Murat Efendi

3.4/5 based on 8 reviews

Contact Corbaci Murat Efendi

Address :

06030 Altındağ/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +977
Postal code : 06030
Categories :
City : Altındağ/Ankara

06030 Altındağ/Ankara, Turkey
C
Canan on Google

Tavuk çorbası ve iskembe corbasi içtik ve sanki dunden kalmis gibiydi. Sulandirilmis gibi ve tadi da güzel değildi. Üstelik corba önüme kenarlarına hep dökülmüş şekilde geldi. Adanalar idare ederdi yani ödediğimiz fiyata göre iyi bir servis alamadik.
We drank chicken soup and corkscrew, and it seemed as if they were dunden. It was watered down and the taste was not nice either. And the corba always came in front of me with spilled edges. We didn't get a good service from the price we paid.
M
Muhammed Kaya on Google

İyi değildi. Çorbanın içinde kıl vardı. Fiyata göre en azından çorbanın sosu kaliteli olabilirdi. Tereyağı yerine azıcık bitkisel yağ vardı. Para üstünü de alamadık bir türlü, siritarak iç ettiler.
It was not good. There was hair in the soup. At the price, at least the soup's sauce could have been good quality. There was a little vegetable oil instead of butter. We couldn't take the money, they sighed.
E
Erkan Duzgun on Google

Kalite/fiyat oranı makul sayılabilir. Tipik Ulus mekanı. Rahatça yenilecek içilecek bir ortam yok. Yemeğini hızlıca ye, çık git.
The quality / price ratio can be considered reasonable. Typical Ulus place. There is no environment to drink and drink comfortably. Eat your food quickly, go out.
n
naki doğan on Google

Rumeli,köroğlu gibi yerlerde de çok çorba içtim ama burası (turan güneş şb)gerçekten şahane. Fiyatlar diğer iyi çorbacılarla aynı,genellikle sakin, ikramları iyi,güler yüzlü personel ve efsane pul biberleri.gidilesi
I also had a lot of soup in places such as Rumeli and Köroğlu, but here (Turan Güneş Şb) is really amazing. Prices are the same as for other good soups, generally calm, good service, friendly staff and legendary chili peppers.
D
Duman Duman on Google

Iskembe corbasi berbatti kotu dedigimde icindeki siyahliklar nedir dedigimde şırdan karışımı var icinde dedi şırdan ile iskembe ne alaka cok sacma genel olarak kötü sarmisak yok tozunu sulandırmışlar cok basit kalmis.
Iskembe soup was terrible and when I said it was bad, when I said what the blackness in it was, he said there was a mixture of şırdan in it, he said, what is ridiculous, what is ridiculous, generally they diluted the bad garlic powder, it was very simple.
Y
Yusuf acar on Google

Hayatımda içtiğim ve yediğim en pahalı yemekler ve tat olarak her yerde olabilecek kadar kötü bidaha gideni sevsinler
The most expensive food I've ever eaten and drank in my life, and they should like the one that goes bad enough to taste like it could be anywhere.
H
Hamit Kacar on Google

Yemekleri lezzetli samimi hoş bir ortamı var fiyatları gayet uygun bütün çalışanlar temizliği çok dikkat ediyor hijyene önem veriyor pandemi kurallarına uyuyor fiyatları da gayet uygun olunca buraya herkese tavsiye ediyorum
The food is delicious, it has a friendly and pleasant atmosphere, the prices are very affordable, all the employees pay attention to cleanliness, give importance to hygiene, follow the pandemic rules, and when the prices are very affordable, I recommend it to everyone.
M
Muhammed Abdullah on Google

good restaurant

Write some of your reviews for the company Corbaci Murat Efendi

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *