Fettah usta kebap - Muhsin Yazıcıoğlu Cd. no 38

3.8/5 based on 8 reviews

Fettah Usta | Et - Steak - Kebap - Fettahustaetsteakkebap.com

Tavacı Fettah Usta

Fettah Usta | Et - Steak - Kebap - Fettahustaetsteakkebap.com

KÖFTE

Kasap Köfte, Kaşarlı Köfte, Kalkan Köfte ve diğer soslu tüm special köfte lezzetleri...

Contact Fettah usta kebap

Address :

Muhsin Yazıcıoğlu Cd. no 38, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98
Postal code : 06510
Website : http://www.fettahustaetsteakkebap.com/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Muhsin Yazıcıoğlu Cd. no 38, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey
S
Safiye Contar on Google

Ankara'da gidilebilecek en güzel et mekanlarından kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle lokum ve istiridye mantarı efsane. Ustaların çıktığı bu mutfaktaki lezzetler gerçekten tadılmaya değer. Fiyat performans dengesi uygun. Diğer meşhurların yanına yaklaşamayız fakat bu restoran makul fiyatlı lezzetli ürünlerin bulunduğu bir mekan. Kahvaltı da güzelmiş henüz deneyimlemedim. Sadece biraz büyük bir mekan biraz soğuk.
I would definitely recommend it as one of the best meat places to go in Ankara. Especially Turkish delight and oyster mushrooms are legendary. The flavors in this kitchen, where masters come out, are truly worth tasting. The price performance balance is good. We can't go near other famous ones, but this restaurant is a place with delicious products at reasonable prices. The breakfast is also nice, I haven't experienced it yet. It's just a little big place, a little cold.
t
taner filiz on Google

Servisleri çok yavaşdı. Genellikle restaurantlarda karışık kebap yerim ve ilk defa aç kaldım çünkü porsiyonu çok küçüktü. Getirdikleri salata ücretliydi. Kadın tuvaleti temizmiş ama erkek tarafı için aynı şeyi söyleyemem. İçerisi biraz serindi. Birde giderken yanınıza su almayı unutmayın zira bir şişe su 28 tl.
Their service was very slow. I usually eat mixed kebab in restaurants and it was the first time I was hungry because the portion was very small. The salad they brought was chargeable. The women's restroom was clean, but I can't say the same for the men's. It was a little chilly inside. Don't forget to take water with you when you go, because a bottle of water costs 28 TL.
c
ceren arslan on Google

Çukurambarda geldiğim en nezih ve en kaliteli mekan. Güleryüzlü personel ??‍♂️Denediğimiz tüm lezzetler muhteşem????fiyatlar çukurambar çevresine göre ve hatta diğer tüm bölgelerdeki kebapçılara göre çok uygun. Günün her saati tercih edebileceğiniz mekanların başında yer almalı ⭐️
The most decent and best quality place I've been to in Çukurambar. Friendly staff ??‍♂️All the flavors we tried are amazing????prices are very affordable compared to the surroundings of Çukurambar and even the kebab shops in all other regions. It should be at the top of the places you can choose at any time of the day ⭐️
T
Tahsin ELÇİOĞLU on Google

Çok çok temiz ve sakin. Yemekleri çok temiz, lezzetli ve sıcak. Ekmek taze. Tuvaletler çok temiz. Çalışanlar çok iyi. İşin hakkını veriyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim. Bir daha Ankara’ya gelsem bir daha buraya gelir yemek yerim.
Very very clean and calm. The food is very fresh, tasty and hot. Bread is fresh. Toilets are very clean. Staff are very good. They do the job right. I would definitely recommend. If I come to Ankara again, I will come and eat here again.
G
Gezme Sanatı on Google

Mekanın içi ferah ancak menünün olmaması garip geldi.Etleri size gösteriyorlar oradan seçiyorsunuz.Menü olsa daha cazip olurdu.Etler lezzetliydi ama biraz az pişmişti.Yemekten sonra katmer geliyor ve Nusret stili hazırlayıp ikram ediyorlar.Fiyatlar biraz yüksek ama gidilebilir bir mekan
The place was spacious inside but it was strange that there was no menu. They show you the meats and you choose from there. It would be more attractive if there was a menu. The meat was delicious but a little undercooked. After the meal, katmer comes and they prepare and serve it in Nusret style. Prices are a bit high, but it is a place to go.
Y
Yasser K Ibrahim on Google

Delicious
A
Ahmed Alhada,a on Google

Awesome
Y
Yasir Karam on Google

Good food

Write some of your reviews for the company Fettah usta kebap

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *