Cool Burger - Azerbaycan Cd. No:11/B

2.7/5 based on 6 reviews

Contact Cool Burger

Address :

Azerbaycan Cd. No:11/B, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06490
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Azerbaycan Cd. No:11/B, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
D
Dogukan Cetinceviz on Google

A
Alp Aydın on Google

fena değil
not bad
A
Ayşe YILMAZ on Google

Çok lezzetli ancak servis biraz daha hızlı olabilir
Very tasty but service could be a little faster
Z
Zeyno Kayıoğlu on Google

Bir hamburgerin yanında patates gonderemiyorsaniz ,o hamburgeri sicak gelsin dedigimiz halde alelade bir kâğıda sarip sadece bir posete koyuyorsaniz o hamburger hem dagilir hamburgerlikten cikar hemde sicak gelmez!Ayrica ;yemek sepetinde ki belirtilen süreye uymuyorlar bilginiz olsun .50 dakikada geldi.Bence dolandırıcılık!Görsellerde ki hamburgerler sizi yanıltmasın!
If you can not send a potato with a hamburger, if you wrap it in an ordinary paper and put it in a bag, even though we say it will come hot, that hamburger both comes out of the hamburger and it does not come hot! Also; they do not fit the specified time in the food basket. Don't be fooled by the burgers!
N
Nuray Onbaşılar on Google

Gece 23.30 da sipariş verdim oğluma. 00.20 gibi anca geldi.Gelmeden aradım bir bayan çıktı tek olduğunu ve yetisemedigini söyledi tamam dedim.Patatesinin bittiğini ve nugget gönderdiğini söyledi onada mecburen tamam dedim. Sipariş verirken sıcak gelsin diye not ekledim ama mümkün mü bir geldi alelade bir kâğıda sarilmis ve sadece poşete konmuş.Nugget da yok.Boyle özensiz bir yer görmedim.Gercekten kötüydü.Helal etmiyorum.
I ordered my son at 23.30 at night. It came around 00.20, but before I came, I called a lady said that she was the only one and she could not catch up, I said okay. She said that her potato was finished and she sent nuggets, and I said compulsory. I added a note to keep it warm when I was ordering, but is it possible, it was wrapped in ordinary paper and only put in a bag. No nuggets. I did not see such a sloppy place. It was really bad.
E
Elif Nur Özden on Google

Hayatımda daha kötü, düzensiz, plansız çalışan bir restoran görmedim. Verdiğimiz sipariş tam 1.5 saat gelmeyip, arayıp sorduğumuzda yolda, 10 dakika içinde gelir denmesine rağmen 2 saat sonra hâlâ gelmemişti. Kurye bizi arayıp adres bulamadığını! başka yere gittiğini söyledi. Telefon yokmuşcasına o an arama gereği duyamamış sanırım. Yemeğiniz sıcak 10 dakika sonra geliyorum merak etmeyin diyip telefonu kapattı. Daha sonra tekrar arayıp yemek yemek çok kötü oldu getiremiyicem dedi. Bu sırada iftar saati olduğu için başka restoran bulamadık. Üstelik bunu telafi etmek için hiçbir şey yapmadılar. Tekrar gönderdiğiniz yemek 1 saat sonra gelecekse istemiyoruz sözümüze karşı, 1 saati bulabilir cevabını aldık. Rezillikti gerçekten ya. Asla tavsiye etmiyorum.
I have never seen a worse, irregular, unplanned restaurant in my life. The order we had placed did not arrive exactly 1.5 hours, and when we called and asked, it was still not arrived after 2 hours, although it was said to come in 10 minutes on the way. Courier called us and couldn't find the address! He said he was going elsewhere. I guess he couldn't hear the need to call at that moment, as if there was no phone. Your food is hot, saying I will come after 10 minutes, don't worry, and hung up. He called back later and said that it was too bad to eat. Meanwhile, we could not find any other restaurants because it was the iftar hour. Moreover, they did nothing to compensate for this. If the food you sent again will arrive after 1 hour, we do not want it against our promise, it can take 1 hour. It was a disgrace indeed. I never recommend it.

Write some of your reviews for the company Cool Burger

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *