COCO CHEF - 1950. Sk. No:25

4.5/5 based on 8 reviews

COCO CHEF - Kafe - Coco-chef.business.site

Katerina. Frambuaz taneleriyle. İsteyene beyaz çikolatalı,isteyene sütlü çikolata tercihiyle.

Contact COCO CHEF

Address :

1950. Sk. No:25, 06800 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06800
Website : https://coco-chef.business.site/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

1950. Sk. No:25, 06800 Çankaya/Ankara, Turkey
A
ABM on Google

Sıcak ve güzel bir mekan, denemiş olduğumuz Afrodit tatlısı da güzeldi fakat kalabalıktan olsa gerek içeride bir koşturmaca vardı. Garsonların tatlı ve içecekleri tamamen bitmeden alması bir an önce masayı boşaltıp mekanda yer açmaya çalışıyormuş gibi hissettirdi. Her ne kadar tatlısı ve mekanın içi güzel olsa da pek rahat edemedik maalesef.
It is a warm and beautiful place, the Aphrodite dessert we tried was also good, but there was a rush inside, probably because of the crowd. It felt as if the waiters were trying to clear the table and make room in the place as they took the desserts and drinks before they were completely finished. Although it is sweet and the interior of the place is beautiful, unfortunately we could not feel comfortable.
I
Ida Kokkinou on Google

Afrodit güzeldi. Çay bayatlamış gibiydi. Akşam saatinde gittiğimiz için olabilir. Ice latte fena değil. 1 Afrodit, 1 Ice latte, 3 çay, 1 su toplam 75 TL tuttu.
Aphrodite was beautiful. The tea seemed stale. Maybe because we went in the evening. Ice latte isn't bad. 1 Aphrodite, 1 Ice latte, 3 teas, 1 water cost 75 TL in total.
D
Do Re on Google

Afrodit denedik, guzeldi fakat cikolatasi biraz daha sıcak gelmeliydi, belkide çok yoğun olduklari için soğuktu ama diger bir sıkıntı da tabaktaki çikolatayı siyiracaktim ama garson hemen tabagi toplayip götürdü. Bu durum baya üzdü beni. Benzer sekilde turk kahvesi tabaginida biter bitmez aldi ve yaninda gelen cikolataya ve suya daha dokunmamışti arkadasim, rahat rahat çikolatayı yiyip suyunu icecekti ustune belki, tamam cok kalabalikti biz gittigimizde fakat niye 'hadi yediniz bitti, kalkin' der gibi tabaklari topluyorsunuz. Üstelik yeni oturmuştuk. Ne kadar kalablik olursa olsun bu duruma daha dikkat etmenizi rica ediyorum. Mekan çok güzel hele ust kati gercekten ev gibi. Bir de güzel bir detay olarak iceriye patili dostlarimizla oturabiliyormusuz.
We tried Aphrodite, it was good, but the chocolate should have come a little warmer, maybe it was cold because they were too dense, but another problem was that I was going to scrape the chocolate on the plate, but the waiter immediately took the plate away. This made me very sad. Similarly, the Turkish coffee plate was taken as soon as it was finished and my friend hadn't touched the chocolate and water that came with it, he was going to eat the chocolate and drink his water, maybe, it was very crowded when we went, but why do you collect the plates as if to say, 'you have eaten, get up'. Besides, we just sat there. No matter how crowded it is, I ask you to pay more attention to this situation. The place is very beautiful, especially the top floor is like a home. Also, as a nice detail, we were able to sit inside with our pawed friends.
y
yağız avcı on Google

Herşeyi ile verilen ücrete değer bir doyum yaşayabileceginiz bir tatlıcı fiyatlar ne yazik ki her geçen gün artsa da ürün kalitesini bozmadıklari için gelmekten asla vazgecmeyecegim bir mekan.
A dessert shop where you can experience a satisfaction with everything worth the price paid, unfortunately, is a place where I will never give up coming because they do not spoil the quality of the product, even though the prices are increasing day by day.
Ş
Şeyma Yazar on Google

Aşırı abartılan bir mekan. Tatlıları fena değil ama öyle aman aman lezzetli bir çikolata yok ortada buna rağmen fiyatları çok yüksek. İçecek fiyatlarıysa (özellikle kahve) abartılı şekilde yüksek. Verilen paraya değdiğini düşünmüyorum. Çalışanlar güleryüzlü ve ilgiliydi.
An overrated place. Their desserts are not bad, but there is no such delicious chocolate, however, the prices are very high. Drink prices (especially coffee) are exorbitantly high. I don't think it's worth the money paid. The employees were smiling and engaging.
H
Hakan's Life And Travels on Google

I adore Coco chef's pastries , Sebastian caka with chocalate sauce, forest Fruit pastries very much. It is located in the green wilderness style attire in Mutlukoy Umitkoy with lots of autoparks.
M
Muratcan Igdeli on Google

Lovely place with tasty chocolate desserts but coffee menu is very usual
G
Güliz Doğan on Google

Nice place to have some sweets (✿◠‿◠) But you should be careful cuz portions are really big ٩(ˊᗜˋ*)و

Write some of your reviews for the company COCO CHEF

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *