Bolu Mangal Keyfi Balgat - Ceyhun Atuf Kansu Cd. No:72

4.1/5 based on 8 reviews

Yemeklerimize Sevgi Kattık

 

Menülerimiz en iyi ve en kaliteli ortamlarda sizler için hazırlanıyor. Sevgimizi katarak leziz yemekler ortaya çıkartıyoruz. En doğal ve en taze ürünleri kullanmaya dikkat ediyoruz.

Contact Bolu Mangal Keyfi Balgat

Address :

Ceyhun Atuf Kansu Cd. No:72, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98787
Postal code : 06520
Website : http://bolumangalkeyfi.com/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Ceyhun Atuf Kansu Cd. No:72, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey
A
Alp Ergincan on Google

Güzel mekan. Bir restorana girmeden önce içerdeki müşteri sayısına bakarım. Özellikle prime time vakitlerinde doluysa o mekan iş yapıyor demektir. Buraya da o şekilde girdim. Fiyat performans oranı iyi bir yer benim için. Lokum et yedim. Et pişmesi ve nefasetiyle hakikaten lokum gibiydi. Ekmek kadayıfı güzel. Ezo gelin çorbayı beğendim. Adana kebap biraz yağlıydı. Ankaranın olmazsa olmazı semaver çay şimdiye kadar içtiğim bu tarz lokantalar arasında uzak ara lezzetli. Deneyin derim.
Beautiful place. Before I enter a restaurant, I look at the number of customers inside. Especially if it is full during prime time, it means that the place is doing business. That's how I got here. Price performance ratio is a good place for me. I ate Turkish delight. The meat was really like Turkish delight with its cooking and flavor. The bread pudding is nice. I liked the Ezo bride soup. Adana kebab was a little greasy. An indispensable part of Ankara, samovar tea is far and away delicious among the restaurants I've ever tasted. I say try it.
S
Sümeyye A on Google

Uzun zamandır kilo ile köfte yememiştik. Gayet lezzetli. Ortaya gelen ikramlar göz doyurucu. İçli köftesi pek benim damak zevkime hitap etmiyordu. İrmiği ve yağı çok fazlaydı.
We haven't eaten meatballs by kilo for a long time. Pretty tasty. The offerings are delicious. Stuffed meatballs did not appeal to my taste. There was too much semolina and oil.
T
Tevfik Yilmaz on Google

Balgat Ankara'da bulunan mangal restoranlarının en iyisi uzun yıllardır kalite çizgisini hiç değiştirmeden hizmet veriyor. Gönül rahatlığıyla ailecek gidilebilecek bir mekan.
The best barbecue restaurants in Balgat Ankara have been serving for many years without changing the quality line. It's a family-friendly place to go.
H
Hakan Yilmaz on Google

Nezih b iyer ilgili ve alakalilar ızgara çeşitleri Iyi gelen meze çeşitleri hep acı kokulu bulgur hem ortada hem tabakta iç dizayn beğendim Kilo köfte 190 olmuş hayırlı olsun
Decent b yer related and relevant grill varieties Good appetizer varieties always bitter fragrant bulgur both in the middle and on the plate I like the interior design Kilo meatballs became 190, good luck
s
stdio on Google

Presentation was low
A
Aytun Erdentug on Google

Exactly what you expect from a barbeque restaurant.
T
Timur Yalcin on Google

One of the best kabab restaurant in Ankara...
Y
Youssef JMAL on Google

Good service and delicious food ?

Write some of your reviews for the company Bolu Mangal Keyfi Balgat

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *