Ayıntap Sofrası - Filistin Cd No:35

4.2/5 based on 8 reviews

Contact Ayıntap Sofrası

Address :

Filistin Cd No:35, 06700 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +978
Postal code : 06700
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Filistin Cd No:35, 06700 Çankaya/Ankara, Turkey
T
Taner D on Google

Servis güzel, garsonlarla muhabbet kurarsanız çok samimi ve yardımsever güleryüzlü harika bir ilişki kurabilirsiniz. Servis gayet iyi. Adana kebap kötü. Mezeler güzel. Deneyebilirsiniz.
Service is nice, if you have a chat with the waiters you can establish a wonderful relationship with very friendly and helpful friendly. Service is fine. Adana kebabs are bad. Appetizers were nice. You can try.
G
Gulderen Deniz on Google

Yemekler de mezeler de çok lezzetli. Ortamı güzel, hoş bir mekan ? Şaşlık çok lezzetli, mezelerden de patlicanli olan ve atom kesinlikle denenmeli ?
Meals and appetizers are both delicious. It's a nice place with a nice environment ? Shashlik is very delicious, one of the appetizers with eggplant and Atom should definitely be tried ?
G
Gezgin Gurme on Google

Şaşlık kebabı ve yüksük çorbası harika?Atom isminde yoğurtlu üzeri susamlı, baharatlı özel bir lezzet var, onu mutlaka deneyin?Özbek pilavı, mezeler, fıstıklı katmer tatlısı ile çok güzel bir akşam yemeğiydi❤️ Mekan oldukça şık detaylarla dekore edilmiş, sevgililer günü ya da diğer özel günlerde tercih edebileceğiniz, kutlamalarınızı keyifle gerçekleştirebileceğiniz şıklıkta? Fiyatlar biraz yüksek ama kalite ve şıklık göz önünde bulundurulduğunda buna değeceğini düşüneceğinize eminim?
Shashlik kebab and thimble soup is great şıkAtom with sesame, yoghurt with sesame seeds, spicy special flavor, try it elerSingle pilaf, appetizers, peanut katmer dessert with a very nice dinner om The place is decorated with very stylish details, Valentine's Day or you can choose other special days, you can enjoy your celebrations in elegance ... Prices are a little high, but I'm sure you will think it is worth considering the quality and elegance.
D
DOGA TOPALLI on Google

Lezzet ve hizmet kalitesi iyi. Bugun aldigim yemegin icinden gozden kacamayacak kadar buyuk bir kemik parcasi cikti, uyardim fakat ilgilenilmedi.
Good taste and service quality. A piece of bone that was too big to miss was found in the food I bought today, I warned it, but it was not taken care of.
I
Ida Kokkinou on Google

Yuvalama çorbası çok lezzetliydi. Kaşarlı pide fena sayılmaz. Havuç dilimi de güzeldi.
Nesting soup was delicious. Pita with cheddar isn't bad. Carrot slice was also good.
U
Umut Ali Yener on Google

Good food, friendly staff... I recommend.
s
sibel albro on Google

Great food! The atmosphere enhanced by the very attentive staff AND made cozy by the faux fireplaces. lol Unfortunately forgot to take a pic.
S
Sulen Sarioglu on Google

Deliscious Antep food, which is a city in the southern-east Anatolia famous for special food. Everything I tried were excellent and the restaurant was very clean and nicely decorated.

Write some of your reviews for the company Ayıntap Sofrası

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *