Yemen Kahvesi Hendek

4.5/5 based on 8 reviews

Contact Yemen Kahvesi Hendek

Address :

119. Sk. No:7, 54300 Hendek/Sakarya, Turkey

Phone : 📞 +9
Categories :
City : Hendek/Sakarya

119. Sk. No:7, 54300 Hendek/Sakarya, Turkey
N
Numan Arikan on Google

kahvesi gerçekten lezzetli fakat çalışan güleryüzlülüğü keşke daha iyi olsaydı..
The coffee is really delicious, but I wish the friendliness of the staff was better..
Y
Yasin kılıç on Google

Hendek ilçesine yeni taşınan birisi olarak ilgimi çeken bir cafeydi. Gittiğimde gerek çalışanların gerekse iş yeri sahibinin güler yüzlü oluşlarıyla çokça hoşnut kaldım. İsminin hakkını vererek kahvesi güzel ve tazeydi. Tavsiye ederim herkese...
As someone who has just moved to Hendek district, it was a cafe that caught my attention. When I went, I was very pleased with the smiling faces of both the employees and the business owner. True to its name, the coffee was nice and fresh. I recommend it to everyone...
G
Gamze Genç on Google

çok güzel nezih bir yer. ? kızlar tuvaletinde ışıkların sönmesini bekleyin ve kırmızı butona basın kızlar karşılaşacağınız şey sizi mutlu edebilir ?
very nice cozy place. ? Wait for the lights to go out in the girls' bathroom and press the red button girls, what you will encounter may make you happy ?
k
kutluhan sağcan on Google

Kaliteli işletme , kaliteli ürünler iyi hizmet. ?????? Teşekkürler.
Quality business, quality products, good service. ?????? Thanks.
T
TURGAY PARLAK on Google

3 Kere uyarmamıza rağmen bir kedi ile baş edemediler en son kedi masamıza çıktı ve yerimizi değiştirmek zorunda kaldık. İçecek olarak fındıklı çikolata istedik tadı güzel olmasına rağmen tabağı aşırı kirliydi değiştirdik. Çıtır tavuk istedik aşırı kuruydu.
Despite warning 3 times, they could not cope with a cat, and the last cat came to our table and we had to change our place. We wanted chocolate with hazelnuts as a drink, although it tasted good, the plate was extremely dirty, so we changed it. We asked for crispy chicken, it was extremely dry.
R
Rahşan Şengül on Google

Yani hendekte tarihi bir yapı bulup geziyim deseniz bir tane bulamazsınız.. üniversitenin de tam çarşıda olması sebebiyle her köşe başında alabildiğine kafe ve lahmacun pide salonu var? Bu kafe de bunlardan biri.. ama iç dekorunu ve tatlılarının lezzetlerini seviyorum sen ? Her mekanda olduğu gibi burada da waffle alıyorum ben ?? fiyatları Sakarya ya göre bir tık daha fazla ama servis hızı..temizliği on numara ? birde ben görmeyeli içeri çocuk için eğlence alanı yapmışlar ? Bana afiyet olsun ????
In other words, if you find a historical building in the ditch and say "I am touring", you will not find one. Because the university is right in the bazaar, there are cafes and lahmacun pide halls at every corner? This cafe is one of them .. but I love the interior décor and the flavors of their desserts ? As in every place, I buy waffles here ?? the prices are one click more than Sakarya but the service speed is number ten eli they have made an entertainment area for children since I have seen it ? Bon appetit for me, very much.
E
Elif İkbal Yöntem on Google

Café Mocha ?
K
Kudret YILDIZ on Google

As always a safe bet! From the menu to the dishes... everything very well and delicious! I just want to specially underline the friendly staff! Thanks for having us!

Write some of your reviews for the company Yemen Kahvesi Hendek

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *