Urfalı Mahmut Usta - Kırım Cd. No:33

4.2/5 based on 8 reviews

Contact Urfalı Mahmut Usta

Address :

Kırım Cd. No:33, 06630 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06630
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Kırım Cd. No:33, 06630 Çankaya/Ankara, Turkey
n
nihal boşnak on Google

Fırın beytisi çok lezzetli ve ikramları çok çeşitli. Hizmet, güleryüz 10 numara?
The oven beytisi is very delicious and the offerings are very diverse. Service, smiling number 10?
m
muammer güngör on Google

Diyarbakır veya Urfa'da yemek yediyseniz sunum ve ortam neredeyse birebir aynısı. Mezeleri bol. Menüler doyurucu. Fiyatlar normal. Oto park sorunu yok. Ancak burası kapalı alanı küçük olduğundan kış aylarinda daha çok erkek erkeğe gelinebilecek ocakbaşı kıvamında bir yer.
If you have eaten in Diyarbakır or Urfa, the presentation and atmosphere are almost exactly the same. Mezes are plentiful. The menus are hearty. Prices are normal. No parking problem. However, since the indoor area is small, this is a place with the consistency of the fireside, where more men can come to men during the winter months.
A
Aydoğan Kanatçı on Google

Ankara'ya gelince arkadaşım beni götürdü, salaş bir yer sayılır, ama bugüne kadar lahmacunu, fırın beytiyi en güzel burada yedim desem yalan olmaz. Sürekli bir isteğiniz var mı diye soruyorlar, mezeleri ikiletmeden getiriyorlar. Künefesi de güzel. Fiyatları da makul, park sıkıntısı yok. 5 üzerinden 5 demiştim. Bunlar olumlu düşüncelerim. Ama yorumu güncelliyorum.Bir dostumla beraber tekrar gittik. İçinden sıkıntılı birşey çıktı. Ben mahcup oldum. Hijyen konusunda endişem oluştu. Bunun üzerine, dostum firmayı Tarım Bakanlığına denetlettirdi, etler uygun çıktı. Bu durumda sadece 1 puan kırıyorum.
When I came to Ankara, my friend took me, it is considered a shabby place, but it would not be a lie if I say that I ate the best lahmacun and oven beyti here. They always ask if you have a request, and they bring the appetizers without hesitation. Her muzzle is nice too. Prices are reasonable, parking is not a problem. I said 5 out of 5. These are my positive thoughts. But I'm updating the review. I went again with a friend. Something troubling came out of it. I am embarrassed. I have concerns about hygiene. Thereupon, my friend had the company inspected by the Ministry of Agriculture, and the meats were suitable. In this case, I only deduct 1 point.
M
Mehtap Duman on Google

İlk defa gittim ve cok cok memnun kaldim servis konusunnda.sait bey superdi masamizi hic bos bırakmadi ben boyle garson görmedim oglum ve ben cok memnun kaldık
I went for the first time and I was very satisfied with the service. Mr. Sait was superb, he never left our table empty, I did not see a waiter like that, my son and I were very satisfied.
S
SINAV KUTUSU on Google

Lahmacun yedim çok lezzetli idi, ezmesi ve çiğ köftesi de öncü olarak gelen bir ürün için çok çok başarılı keşke lahmacundan soğanlar bir tık küçük olsa...
I ate lahmacun, it was delicious, its paste and raw meatballs were very successful for a product that came as a pioneer, I wish the onions from lahmacun were a little smaller...
E
Engelliler Platformu on Google

Yemek öncesinde sunulan mezeler iştahı kabartıyor. Ustamızın ve personellerin ellerine sağlık. Fiyatlar makul seviyede. Ayrıca işletme, engellilerin erişilebilirliğine uygundur. Tavsiye edilir.
The appetizers served before the meal whet the appetite. Well done to our master and staff. Prices are reasonable. In addition, the establishment is suitable for the accessibility of the disabled. It is recommended.
G
Gezme Sanatı on Google

Muhteşem bir yer.Kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz.Ramazan’da geldik.İkramlar sınırsız.Ciğer ve kuzu şiş harikulade.Sahibi İhsan bey çok güzel misafir ağırlıyor..Doymadan kalkmak yok.Yemek sonunda da mutlaka katmer yiyin.
It is a wonderful place. You feel like at home. We came in Ramadan. The treats are unlimited. Liver and lamb shish are wonderful. Owner İhsan welcomes very nice guests.
A
Amr Fawzy on Google

So slow to receive your order it took around 27 mints and the price its not reasonable for what I have ordered which is 2 sandwiches of liver costs me 74 TL !!.

Write some of your reviews for the company Urfalı Mahmut Usta

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *