Şanlı Göbeklitepe Ciğercisi - 3381/1. Sk. no:36/10

4.1/5 based on 8 reviews

Contact Şanlı Göbeklitepe Ciğercisi

Address :

3381/1. Sk. no:36/10, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +977
Postal code : 06810
Categories :
City : Çankaya/Ankara

3381/1. Sk. no:36/10, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey
S
SEVİL ARSLAN on Google

Cigerin tadi gayet guzeldi, personel cok güler yüzlü ve mekan cok sıcak ve sakin,konsept cok hos gayet basarili bir restoran yani?
The taste of the liver was very good, the staff is very friendly and the place is very warm and calm, the concept is very nice, it is a very successful restaurant ?
S
Serenay Sevinç on Google

urfa Lezzeti ile ambiyansı çok güzel ama sadece ciğeri küçük küçüktü diğer ürünler bol boldu birde oranın kültürünü yansıtan mezeler eklenir ise daha güzel olabilir çiğ köfte gibi
The taste and ambiance of urfa is very nice, but only the liver was small, other products were plentiful, and it could be better if appetizers reflecting the culture of the place are added, such as raw meatballs.
E
Eses Tayfa on Google

Lezzet çok iyi. Kişiye göre değişir ama et şiş biraz daha pişebilir. 5 yıldız vermek isterdim fakat yemek sonrası çay kaşığında ciddi hijyen sorununa rastladım. Özellikle bu salgın sürecinde daha dikkat etmek şart. Fiyatlar günümüz şartlarında gayet makul.
Taste is very good. It depends on the person, but the meat skewers can be cooked a little longer. I would like to give 5 stars, but I came across a serious hygiene problem in the after-dinner teaspoon. Especially during this epidemic, it is necessary to pay more attention. Prices are quite reasonable in today's conditions.
S
Soner AYTAÇ on Google

Alacaatlı da bulunan proje çalışmamız kapsamında ofis arkadaşlarimiz ile birlikteyiz. Buraya arkadaşlarımızın tavsiyesi ile geldik.Restoranin iç alanı çok geniş ve ferah. Mekanın iç dekorasyonu uzun süren çalışmaların sonucunda başarılı biçimde dizayn edilmiş. Üst katta sadece size özel olarak kullanabileceğiniz bölümlerde var.Yemek öncesinde getirilen mezeler gayet lezzetli ve bol. Burası ciğerci bu nedenle ben ciğer istedim , bunun yanısıra böbrek , dalak, şaşlık gibi sakatatlarin tamamını tadabilirsiniz.Serviste kullanılan malzemenin bakır olması da Urfa havasını pekiştirdi. Hem lezzetli hem de keyifli bir yemek oldu.Muhabbette kalınız ?
We are with our office colleagues within the scope of our project work in Alacaatlı. We came here with the recommendation of our friends. The interior of the restaurant is very large and spacious. The interior decoration of the place has been successfully designed as a result of long work. There are sections on the upper floor that you can use only for you. The appetizers brought before the meal are very tasty and plentiful. This is the liver restaurant, so I wanted liver, besides, you can taste all of the offal such as kidney, spleen, shashlik. The copper material used in the service also reinforced the atmosphere of Urfa. It was a delicious and enjoyable meal. Stay in touch ?
S
Selcen Coşkun Yücel on Google

Terbiyesiz tavuk, soslu kuzu şiş, haşhaşlı sade (acısız) kebap. Üçü de enfes. Mezeler başarılı, servis hızlı idi. Salatası bol nar ekşili ve gerçekten çok lezzetli. Terbiyesiz tavuk ilk kez tattım. Tavuk deyip geçmeyin çok başarılı bir lezzet. Yine de en güzeli haşhaşlı kebaptı bence Mekan da güzel. Eleştirebileceğim tek şey kuzu şişin yağları küçük ve azdı. Bol olsa tam şahane olurdu. Umarım bozmazlar. Kesinlikle tavsiye olunur. ?
Rude chicken, lamb shish with sauce, plain (without pain) kebab with poppy. All three are exquisite. Appetizers were good, service was fast. The salad is rich in pomegranate sour and really delicious. I tasted sloppy chicken for the first time. Don't miss the chicken, it's a very successful flavor. Still, I think the best was the poppy kebab. The place is also nice. The only thing I can criticize is the lamb skewers were small and low on fat. If it was plentiful, it would be perfect. I hope they don't break it. Definitely recommended. ?
M
MERVE ŞAHİN on Google

İkramlar gayet yeterliydi bittikçe yenisini getirdiler. Garsonlar ilgili ve güleryüzlüydü. Lahmacun dahil herşeyin içinde kuyruk yağı vardı benim gibi sevmeyenler varsa belirtmek istedim. Sade kebap yedim o da kuzu etiydi damak tadı olarak pek benlik değil ama misafirlerimiz beğendi. Oyun alanı yok bu da eksi bir durum benim için
The treats were quite enough, they brought a new one as they were finished. The waiters were attentive and smiling. There was lard in everything, including Lahmacun. I ate plain kebab and it was lamb meat. There is no playground, which is a minus for me.
J
Jasem Aljuraid on Google

Below average in both Künefe and grills, even the ikram (free starters) was a bit compared to the number of ppl on the table.
A
Andy Barr on Google

They have the best yürek! Fast and friendly service. They are one of our favorite places. We bring guests here. You can depend on them for a meal that will leave you happy. And they have easy parking in front.

Write some of your reviews for the company Şanlı Göbeklitepe Ciğercisi

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *