Mayala Künefe

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Mayala Künefe

Address :

Fatih Cd. No:192/A, 06310 Keçiören/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Categories :
City : Keçiören/Ankara

Fatih Cd. No:192/A, 06310 Keçiören/Ankara, Turkey
M
Münür KaaN ÖZTR on Google

Güzeldi kunefesi ama biraz pahalı geldi.
It was nice kunafe but a little expensive.
E
Esma Önal on Google

Lezzetli bir künefe yedik, ikramları da hoştu. 4 kişilik künefe 100 liraydı. Fakat servis yavaştı, ve ortam keyif almamız için biraz fazla müzikli ve soğuktu.
We ate a delicious künefe, the treats were also nice. Kunefe for 4 people was 100 liras. But the service was slow, and the atmosphere was a little too loud and chilly for us to enjoy.
O
Orkun Sahin on Google

Benim damak zevkime göre , Ankara'da en iyi olduğunu iddia eden kunefeciden bile çok daha iyi künefe yapan mekan burasıdır. Pahalı semtlerlerde bulunan isimleri "meşhur " ile başlayan kunefeciler buradan yerlerse muhtemelen dükkanlarını kapatırlar. Yada o meşhur "meşhur" yazılarını tabelalarindan sokerler. Ayrıca , servis, müşteri ile ilgi , temizlik en üst düzeyde . Fiyatı hizmet ve lezzet kalitesine göre benzerleri ile kıyaslandığında oldukça makul. Hayır orada çalışmıyorum veya ortağı değilim. Not: el yapımı limonatasi icin bile gidilir. Çok güzeldi
For my taste, this is the place that makes künefe much better than the kunefeci who claims to be the best in Ankara. The kunefans whose names start with "famous" in expensive districts will probably close their shops if they eat there. Or they put their famous "famous" writings on their signs. Also, the service, attention to the customer, cleanliness at the highest level. Its price is quite reasonable compared to similar products in terms of service and taste. No, I do not work there or become a partner. Note: even for handmade lemonade. It was very nice
m
mehmet kavak on Google

Gayet güzel künefenin gözünüzün önünde hazırlanıp pişirilip servis edilmesi.özelliklede hijyene önem verilmesi ayrıca servis ve nezih bir ortam.
Preparing, cooking and serving a perfectly fine kebab before your eyes. Particular attention is to hygiene and service and a decent environment.
A
Arzu Ceylan on Google

Bir iştala gittiğimiz, siparişimizi 20 dk.dan fazla beklediğimiz işletme, ne iştah kaldı ne bişey, kalksan kalkamiyosun ayıp olur söyledik diye, lezzetli de bulamadım açık açıkçası, katmeri sevdi çocuklar çikolatalı okadar. 2 yıldızı orada iki bayan garson var mahçup mahçup biizmle ilgilenen onlara gönderdim.
The business where we went to a shop and waited for our order for more than 20 minutes, neither appetite nor anything, just because we said it would be a shame if you didn't get up, frankly, I couldn't find it delicious, frankly, the kids loved katmer, so much chocolate. There are 2 female waiters there, I sent them to them, who are embarrassed and interested in biizm.
S
Sercan Yıldırım on Google

Yeni arkadaşlar devir almış. Herkesi yerinden kaldıran saygısız yaşlı dayı gitmiş. Güler yüzlü arkadaşlar memnun kaldım böyle insanların sırf güler yüzüne gidilir,, kalkarken nasıl memnun kaldınız mı diye sordular,, künefe yedim gayet memnun kaldım fiyat bir tık pahalı ama hakkını veriyor mu.. Fazlasıyla. İşiniz gücünüz rast gitsin bol kazançlı bereketli hayırlı işler..
New friends took over. The disrespectful old uncle who removed everyone is gone. I was pleased with the smiling friends, they asked me how did you feel when you got up, just went to the smiling face of such people, I ate künefe, I was very satisfied, the price is a bit expensive but does it deserve it.. More than that. May your work be successful, have a lot of profit and good work..
M
Muhammet UZUN on Google

İlk kurulduğu yıllarda bu yana gitmekteyim. Hizmet ve ikramlar güzel, ortam temiz, lavabosu temiz. Ürünleri lezzetli. Pandemi sonrası menüye ekledikleri soğuk baklavaya bayıldım. Tavsiye ederim.
I have been going since it was first established. The service and treats are good, the environment is clean, the sink is clean. Their products are delicious. I loved the cold baklava they added to the menu after the pandemic. I advise.
E
Ersin Guclu on Google

Künefe lezzet olarak fena değil ama yanında gelen ürünler çok zayıf daha iyi olabilirdi servis biraz geç geliyor fiyat olarak diğer künefecilerden bir tık aşagıda ama kuruyemiş gibi ürünlerle menü olsaydı bence 4-5 yıldızı hak ederdi
Kunefe is not bad in taste, but the products that come with it are very weak, it could be better, the service is a little late, the price is a bit lower than other künefe restaurants, but if there was a menu with products such as nuts, I think it would deserve 4-5 stars

Write some of your reviews for the company Mayala Künefe

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *