MEŞK Ü MUHABBET (Muhabbet meyhanesi)

4.5/5 based on 8 reviews

Contact MEŞK Ü MUHABBET (Muhabbet meyhanesi)

Address :

Kazakistan Caddesi (4. Cadde) No:157/A, Emek (Yukarı Bahçelievler), 06500 Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Categories :
City : Ankara

Kazakistan Caddesi (4. Cadde) No:157/A, Emek (Yukarı Bahçelievler), 06500 Ankara, Turkey
N
Nijat Karimov on Google

Mukemmel bir mekan. Mezeleri çok güzel, fiyatlar aşırı uygun. Çalışan abiler kiyak insanlar.
It's an amazing place. The appetizers are very good, the prices are extremely reasonable. Working brothers are nice people.
G
Gazi Şeremet on Google

Sadece keman olması güzel ilgi alaka sorunsuz ama rakını getir olayının üstüne hesapta biraz kurnazlık var bu rahatsız etti
It's good that it's just a violin, it's interesting, it's not a problem, but on top of the raki thing, there is a bit of cunning in the account, this bothered me.
n
nazlı köybaşı on Google

Çalışanları ve işletme sahibiyle kendiniz ailenizin yaninda gibi güvende hissedeceğiniz sıcak samimi nezih bir ortam
A warm, friendly and decent environment where you will feel safe as if you are with your family with its employees and business owner.
R
Reaction Reservation on Google

Mukemmel bir mekan. Mezeler canli taze. Isletmecileri ve calisanlari ve kemanci sami bey harika. Rezervasyonsuz yer bulamayip üzülebilirsiniz ?
It's an amazing place. The appetizers are fresh. The operators and staff and violinist Sami Bey are great. You can be sad that you can't find a place without a reservation ?
S
Sinem Percin on Google

Ücretler çok uygun mekan sahibi ve çalışanlar çok güler yüzlü muamele çok pozitif. Mezeler çok lezzetli. Özellikle açılmasını istediğiniz müzikler çalınıyor. Bir mekanda müzikler benim için çok önemlidir. Şiddetle tavsiye ettiğim ve yıllardır ilk kez geldiğim mekan...❤️
The fees are very affordable, the owner and the employees are very friendly and the treatment is very positive. The appetizers are very tasty. Especially the music you want to be played is played. Music in a place is very important to me. The place that I highly recommend and come to for the first time in years...❤️
F
Fahrettin Tatlıcı on Google

Küçük ama sıcak bir ortam. Çalışan arkadaşların hepsi çok ilgili ve güler yüzlü. Mekan sahipleri hep işinin başında ve Levent bey ve Tarık bey çok ilgili. Alkolünüzü kendinizde götürebilirsiniz, fiks menüsü çok uygun ve zengin. Kemancı bir abimiz var, istek şarkıları hazırlayan.
Small but warm environment. All of the coworkers are very caring and smiling. The owners of the place are always at work and Mr. Levent and Mr. Tarık are very interested. You can bring your own alcohol, the set menu is very affordable and rich. We have a violinist brother, the one who prepares request songs.
M
Memduh Özkazanç on Google

Mezeler muazzam ötesi çok güzel ara sıcaklar ana yemekler süper ankarada sürekli her mekana girip cıkan biri olarak sölüyorum tek kelimeyle 10 üZerinden 20
The appetizers are beyond amazing, the hot appetizers are super, the main dishes are super I say it as someone who goes in and out of every place in Ankara, in one word, Out of 10 20
C
Cler Bsbyk on Google

Sıcak ortam, Temiz mekan,Guleryuzlu personel lezzetli mezeler ...ickini kendingoturebiliyorsun .Kisi basi yaklaşık 150 TL gibi bunun içinde serpme meze, bittikçe gelen salata ,ara sıcak ciğer❤️ ,mantar ana yemek saç kavurma köfte isteyene çay patlamış mısıra kadar yok yok ...Aciyala aranız yoksa o lakabını hakeden atomdan uzak durun?
Warm environment, clean place, friendly staff, delicious appetizers, you can taste it yourself. It's like 150 TL per person, spread appetizers, salad that comes as it's finished, hot liver ❤️, mushroom main course, hair, roasted meatballs, tea and popcorn for those who want it. ..If you're not into ace, stay away from atom that deserves that nickname ?

Write some of your reviews for the company MEŞK Ü MUHABBET (Muhabbet meyhanesi)

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *