Leones Coffee House - Hasan Celal Güzel Cd. No : 16 D:G

4.6/5 based on 8 reviews

Sessiz ve güzel bir ortamda sınavlara çalışmak gibisi yok. Huzur veriyor bana burası. Çalışanların güler yüzü hiç eksik olmuyor. İyi ki varson Leones, ha bu arada ben kahve sevmiyorum, çay tercih ediyorum :)

Ayça Görgülü

Contact Leones Coffee House

Address :

Hasan Celal Güzel Cd. No : 16 D:G, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06510
Website : https://www.leonescoffee.com/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Hasan Celal Güzel Cd. No : 16 D:G, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey
s
selim yildirim on Google

mekan güzel , açık alanı yana atmışalr sandalye gayet iyi. wc hijyenıne az daha ozen gosterseler daha iyi olur ama genel olarak başarılı.
The place is nice, they have thrown the open area to the side, the chair is fine. It would be better if they paid a little more attention to WC hygiene, but overall it is successful.
F
Food Lover on Google

Çay saatlerce bekletilmiş ve acıydı, içeride havalandırma çalışmıyor. İçeride uzakta köşede bir yerde oturmamıza rağmen dışarıdan sigara dumanı çok fazla geliyordu aşırı rahatsız olduk.
Tea had been kept for hours and was bitter, ventilation inside not working. Even though we were sitting in a far corner inside, there was too much cigarette smoke from outside, and we were extremely uncomfortable.
F
Fatih Emir on Google

Sık sık gelirim. Hem ortamı, hem çalışanları, hem kahve lezzeti, hem fiyat konusunda üzerine yok. Leones’e yakınsam başka yerde kahve içmiyorum. Ellerinize sağlık?
I come often. It is unmatched in terms of environment, staff, coffee taste and price. I don't drink coffee anywhere else if I'm close to Leones. Good luck with your hands?
m
mert on Google

Ankara'da içtiğim aroması en güzel kahve burada mevcut. Aynı zamada her daim taze ürünler mevcut.
The best flavored coffee I've ever tasted in Ankara is available here. At the same time, fresh products are always available.
O
ONUR TANRIVERDİ on Google

v60 3.nesil kahve içtim içimi hafif gayet güzeldi barista arkadaşlar olfukça ilgili ve güler yüzlüydü isim yapmış cafelerden amatör ama kesinlikle daha başarılılar bozmadan devam
I drank v60 3rd generation coffee, I drank it lightly, it was fine, the barista friends were very interested and smiling.
S
Sidre Akpolat on Google

Harika bir mekan kahveleri çok lezzetli ve fiyatları çok uygun. Tatlı ve sandwichlerini de çok beğendik. Tek sorun lütfen turuncu kedişi dışarı koymayın üşüyordur diye çok üzüldük ?
It's a great place, the coffees are very tasty and the prices are very affordable. We also enjoyed their desserts and sandwiches. The only problem is please don't put the orange kitty outside, we're so sorry it's cold ?
B
Büşra AÇIKEL on Google

Kahveleri mükemmel.. Ayrıca kahvemizi yapan sarışın renkli gözlü beyefendi bizimle çok ilgilendi. Teşekkür ederiz ?
Their coffee is excellent.. Also, the blond-eyed gentleman who made our coffee took great care of us. Thank you ?
Ç
Çağdaş Şimşek on Google

Nice place with a warm environment and wonderful staff.

Write some of your reviews for the company Leones Coffee House

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *