KARAGÖZ BAKLAVACISI - Sakarya Cd. 21/A

3.9/5 based on 8 reviews

Contact KARAGÖZ BAKLAVACISI

Address :

Sakarya Cd. 21/A, 06430 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +987
Postal code : 06430
Website : https://karagoz-baklavacs.business.site/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Sakarya Cd. 21/A, 06430 Çankaya/Ankara, Turkey
m
muammer güngör on Google

Çalışanları çok ilgili, kibar ve saygılı. Mekan güzel ve nezih. 1 kere gittim. Künefe siparişi verdim. Dikkatimi çeken künefedeki koku oldu. Ayrıca künefedeki peynir çok azdı. Koku ve peynirin azlığı nedeniyle 3 yıldız.
Employees are very caring, polite and respectful. The place is beautiful and cozy. I went once. I ordered a cupcake. What caught my attention was the smell in the künefe. Also, the cheese in the künefe was very little. 3 stars due to lack of smell and cheese.
f
faruk tastan on Google

Güzel, sessiz ve sakin bir mekan. Künefe 25 TL biz künefe yemeyi tercih ettik. Memnun kaldık.
A beautiful, quiet and calm place. Künefe 25 TL We preferred to eat künefe. We are satisfied.
O
Oytun Deliktas on Google

Yıllardır tatlı aldığımız ve memnun olduğumuz yerdi, en son geçen hafta baklava aldım. Ama bu kez resmen acılık vardı baklavada. İçindeki bir şey bozuk gibi bir acılık. Yenecek gibi değil, her yiyen farkediyor. Çöpe atıldı.
It's been the place where we've had desserts for years and we're happy with, the last time I had baklava was last week. But this time, there was officially bitterness in the baklava. A bitterness as if something is broken inside. It's not edible, every eater notices it. Trashed.
B
Burak Gündağ on Google

Havuç dilim baklavalarını tatma fırsatım oldu, geç saatte gidip denediğimiz için mi bilmiyorum ancak şerbetinde bir sorun var gibiydi. Fazla şekerli bir tad olduğundan azıcık rahatsız etti.
I had the opportunity to taste the carrot slice baklava, I don't know if it was because we went late and tried it, but there seemed to be a problem with the syrup. It was a little uncomfortable as it tasted too sugary.
S
Semanur Cambaz on Google

Kesinlikle soğuk baklavası yenmez. Bayat baklava üzerine sütlü bol şekerli şerbet dökülmüş. İçi hamur asla çıtır değil ve üstündeki Antep fıstığı da değil. Fiyatı tadına göre çok kötü. Tanesine 5 lira dediler.
Definitely inedible cold baklava. Sherbet with lots of milk and sugar was poured on stale baklava. The dough inside is never crispy and neither is the pistachio on it. The price is too bad for the taste. They said 5 liras for each.
H
Hasan Muslu on Google

Ortam çok soğuk ve çalışanlar ilgisiz. Künefe güzel sayılmaz üzerindeki antap fıstığı tozunda talaş tadı vardı. diğer tatlı ve dondurmaları denemedim. Fiyatı da sunum ve tada oranla fazla sayılır. Afiyet olsun.
The environment is very cold and the employees are indifferent. Kunefe was not good, the pistachio powder on it had a taste of sawdust. I haven't tried other desserts and ice creams. The price is too high compared to the presentation and taste. Bon Appetit.
И
Илия Баев on Google

Nice meal Friendly personal.
S
Seamus Mackenzie on Google

Great place with friendly owner, the kunefe was excellent, thank you!

Write some of your reviews for the company KARAGÖZ BAKLAVACISI

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *