Kaptan Kebap - 06510

4/5 based on 8 reviews

Contact Kaptan Kebap

Address :

Başkent Gaz yanı, Arma Kule İş Merkezi No:11, Ufuk Ünv. Cd, 06510, 06000 Çankaya, Turkey

Phone : 📞 +988
Postal code : 06000
Website : http://kaptankebap.com/
Categories :
City : Çankaya

Başkent Gaz yanı, Arma Kule İş Merkezi No:11, Ufuk Ünv. Cd, 06510, 06000 Çankaya, Turkey
A
A. Betül Makas on Google

Hafta içi kahvaltıya gittik. Serpme kahvaltı aldık, güzeldi. Porsiyonlar gayet büyüktü. Bence dört kişiye yetecek ölçüde bir serpmeydi. Kebaplarını denemedim. Bu konuda bilgi veremeyeceğim ama ortam nezih ve temiz. Hizmet güzel, ilgi güzel. Biz memnun kaldık. Kebaplarını denemediğim için dört yıldız verebildim. Gitmek isteyenlere tavsiye ederim.
We went for breakfast during the week. We got the breakfast spread, it was good. Portions were quite large. I think it wasn't enough for four people. I didn't try their kebabs. I will not be able to give information about this, but the environment is decent and clean. Service is good, attention is good. We were satisfied. I could give four stars because I didn't try their kebabs. I recommend it to anyone who wants to go.
K
Kemal Kurt on Google

Pazar günü serpme kahvaltısı için gittim. Mekanın dekorasyonu çok güzel. Içi aydınlık ve ferah. 2 kişilik serpme kahvaltı 130 Tl. Çukurambar gibi bir yerde fiyat performans olarak bence çok başarılı. Özellikle ürünlerin kalitesi kesinlikle fark ediliyor. Sıcak olarak menemen, sahanda yumurta, patates kızartması, sigara böreği sunuluyor. Gelen pideler de sıcaktı. Mekan çok kalabalık olmamasına rağmen kahvaltımız geldikten sonra 10 dakika çayımızı bekledik. Çalışanlar biraz daha güler yüzlü ve ilgili olabilirlerdi.
I went on Sunday for a breakfast buffet. The decoration of the place is very beautiful. It is bright and spacious inside. Mixed breakfast for 2 people 130 TL. In a place like Çukurambar, I think it is very successful in terms of price and performance. Especially the quality of the products is definitely noticed. Hot menemen, fried eggs, french fries and spring rolls are served. The pita breads were also warm. Although the place was not very crowded, we waited for our tea for 10 minutes after our breakfast arrived. Staff could have been a little more friendly and interested.
G
Gezme Sanatı on Google

Gerçekten ferah ve nezih bir ortam olmuş.İftar için gitmiştik.Üç çeşit menü var.Karışık kebap menü 285 TL.Adana menü 210tl.Tavuk menü 180tl.Döner menü 190 TL.Meze olarak ezme,Atom,çiğ köfte ve salata var.Ara sıcak olarak içli köfte ve lahmacun.Tatlı seçmeli.Genel olarak tercih edilebilir bir mekan.İftarda bize klasik mercimek çorbası yerine Şiveydiz çorbası öneren garson Abdullah beye de ayrıca teşekkür ederiz
B
Bilge Canan on Google

Haftasonu 2 kişi serpme kahvaltı için gittik. Mekan güzel dekore edilmiş ve ferahtı. Isıtması fazlasıyla yeterliydi. Kahvaltı kişi başı 65Tl. Serpme kahvaltının çeşitleri özellikle de peynirler çok lezzetliydi. Sıcaklar arasında patates, sigara böreği, sahanda yumurta ve menemen vardı. İnstagram üzerinden gelen mesajda köz domates ve biber olacağı da yazıyordu ancak yoktu. Aynı zamanda kahve ikramı da mesajda yazdığı halde gelmedi. Servisin daha hızlı olması gerektiğini düşünüyorum, özellikle çay kahvaltıdan sonra geldi.
We went for a mixed breakfast for 2 people on the weekend. The place is nicely decorated and spacious. Heating was more than enough. Breakfast is 65 TL per person. Varieties of the spread breakfast, especially the cheeses, were very delicious. Among the hot dishes were potatoes, spring rolls, scrambled eggs and menemen. In the message from Instagram, it was also written that there would be roasted tomatoes and peppers, but there was none. At the same time, the coffee service did not come even though it was written in the message. I think the service should have been faster, especially the tea came after breakfast.
M
Mohamud Warsame on Google

Very clean place and friendly staff. Mixed kebab was good and tender I loved, and I recommend.
A
Ali DEMIRBAG on Google

Excellent food meat kofte, doner , bread
O
Onur Malkoc on Google

Great food great ambiance good service
A
A G Y on Google

Tasty food, friendly staff, clean place!

Write some of your reviews for the company Kaptan Kebap

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *