Gusto Çikolata & Cafe - Turan Güneş Blv. No:102

4.1/5 based on 8 reviews

About Gusto Çikolata & Cafe

© 2016 GUSTO ÇİKOLATA & CAFE ANKARA
  • BİZİ TAKİP EDİN.

Kişisel verilerin korunması

Contact Gusto Çikolata & Cafe

Address :

Turan Güneş Blv. No:102, 06550 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98
Postal code : 06550
Website : http://www.gustoankara.com/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Turan Güneş Blv. No:102, 06550 Çankaya/Ankara, Turkey
D
Daran Tuncak on Google

Sipariş vermemden çok kısa bir süre sonra teslim aldım. Neredeyse bir gün bile sürmedi ve özenle paketlenmişti. Çikolataları ise tat konusunda mükemmel bir kıvama sahip diyebilirim.
I received it shortly after placing my order. It took almost a day and was carefully packaged. I can say that the chocolates have a perfect consistency in terms of taste.
C
Cem Atasoy on Google

İşlemlerinin her aşamasında, her ayrıntıya kadar ilgilenen bir yerdir kendileri. Özellikle Kız İsteme çikolatası yaptırmak için burayı tercih ettik ve pişman olmadık. Katkıları için sonsuz teşekkürler.
They are a place that takes care of every single detail at every stage of their operation. We chose this place especially to have a Girl Wanting Chocolate and we did not regret it. Many thanks for your contribution.
E
Eslem Bilgiç on Google

Ürünlerinin hepsinin taze olması dükkana ilk girdiğim andan itibaren dikkatimi çekti. Siparişlerim hızlıca hazırlandı ve çalışan personel güler yüzlü bir şekilde karşılayıp uğurladı. İlgileri için teşekkür ederim.
The fact that all of their products are fresh caught my attention from the first moment I entered the shop. My orders were prepared quickly and the working staff greeted and said goodbye with a smile. Thank you for your interests.
Ç
Çağdaş KAYA on Google

Harika bir mekanları ve dizaynları var. Kaliteleri asla tartışılmaz işletme sahiplerinin ilgi ve alakaları oldukça samimi, personeller de öyle çok bilinçli ve güler yüzlü çikolata olayına gelince yediğim en güzel çikolata olabilir. Tam anlamıyla dört dörtlük bir yer ve hakkını herşeyi ile veriyor.
They have a great place and design. Their quality is never indisputable, the interest and relevance of the owners are very sincere, and the staff is very conscious and smiling. When it comes to chocolate, it may be the best chocolate I've ever eaten. It's a completely perfect place and it gives its right with everything.
J
Jacques B. on Google

People are nice!
N
Nawar Al janabi on Google

Very Nice
J
Jairus Onsafari on Google

Chic cafe with creative souvenirs and great tasting chocolates
C
Carmine Claudio Suriano on Google

Went there for a hot chocolate. We asked if it is real dark chocolate and not that type of powder chocolate to stir with hot milk. We were assured their special way homemade hot chocolate is not done with powder chocolate. What we got was exactly powder chocolate with hot milk. We asked to have it replaced with something else like Turkish coffee. We were told it was not possible. I drank my “fake” hot chocolate. Murat did not. He did not touch it and asked for his “fake” hot chocolate to be taken away. We went to pay. I was expecting to be charged for one only “fake” chocolate. Well well well... we were charged for 2 “fake” hot chocolates. And.. 15 TL each. Never again will we set our feet in such an unfriendly place. Hope you do the same. Thank you.

Write some of your reviews for the company Gusto Çikolata & Cafe

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *