Çorbacı Osman Usta - Mithatpaşa Cd. no:58

3.8/5 based on 8 reviews

Contact Çorbacı Osman Usta

Address :

Mithatpaşa Cd. no:58, 06420 Çankaya/Ankara, Turkey

Postal code : 06420
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Mithatpaşa Cd. no:58, 06420 Çankaya/Ankara, Turkey
b
burak bozbek on Google

Çok güzel yer temiz insallah daha iyi yerlere gelirler
Very nice place, clean, I hope they come to better places
A
Ankay01 Ankay01 on Google

Çöp şiş, tavuk dürüm ve tavuk suyuna çorba içtik. Hepsi çok lezzetliydi. Çalışanlar güleryüzlü ve ilgiliydiler. Fiyatlar orta seviyede. Teşekkür ederiz
We drank shish shish, chicken wrap and chicken broth soup. It was all delicious. The employees were smiling and interested. Prices are moderate. We thank you
F
Filiz filiz on Google

Öncelikle ATOM çorbası müthişti, içli köfte şahane tabii zencefilli ekmeğe laf yok, arkadaşlarım özel mercimek çorbası ve tavuk suyu çorbası yediler çok beğendiklerini söylediler. Çalışanlar çok güleryüzle hizmet ettiler. ?????
First of all, ATOM soup was awesome, stuffed meatballs are amazing, of course, there is no mention of ginger bread, my friends ate special lentil soup and chicken broth soup and said they liked it very much. Employees served very friendly. ?????
e
erhan öztürkten on Google

Çorbası ve kebaplari muhteşem. Kesinlikle tavsiye ederim
Soups and kebabs are amazing. I would definitely recommend
D
Dilan on Google

Köz dürüm yedim gayet güzeldi. Salatayı masaya döküveriyorlar değişik bir konsept. Garsonların sarhoş insanlardan ekstra para isteme gibi bir huyları var. 35 liralık hesap için 50 ödeyin tarzı istekler duyabilirisiniz ama hayır dediğinizde üstelemiyorlar pek.
I ate roast beef, it was pretty good. They pour the salad on the table, a different concept. Waiters have a habit of asking drunk people for extra money. You may hear requests like pay 50 for a 35 lira account, but when you say no, they don't push it.
O
Orhan Bademci on Google

Beyran çorbasını deneyimledim ama sevemedim yöresel farklılık mı bilmiyorum beyran tadı alamadım eti çok azdı usulüne uygun yapılmamıştı. Yeşillik fotoğrafta belirttiğim gibi servis kağıdının üzerine konuyor, zevk meselesi tabiki ama ben tabakta servis edilmesini tercih ederdim. Garsonlar gayet ilgili ferah bir ortam hizmet için teşekkür ederim.
I tried Beyran soup, but I didn't like it. I don't know if it's a regional difference. I couldn't taste the Beyran. The greenery is placed on the serving paper as I mentioned in the photo, it is a matter of taste of course, but I would prefer it to be served on the plate. Thank you for the service in a very caring, spacious environment from the waiters.
E
Ergun ÖZKAN on Google

Yanlış menü sipariş verdildikten 1 dk geçmeden iptalini istedim düzeltmek için nasıl hızda hazırlanıyorsa hazırlanmaya başlandı iptal edemeyiz dediler . Müşteri memnuniyeti sıfır o yüzden gözümde .Diğer yandan ciğer mi yedik kömür mu yedik belli değil dürümün yarısı resimdeki gibiydi . Tavsiye etmiyorum.
I asked for the cancellation of the wrong menu within 1 minute after ordering, and they said that we can't cancel it. That's why I have zero customer satisfaction. On the other hand, it is not clear whether we ate liver or coal, half of the wrap was like in the picture. I do not suggest.
M
MR Armin on Google

goood foood

Write some of your reviews for the company Çorbacı Osman Usta

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *