ATAOĞLU BAKLAVA - Mimar Cd. no:23/D

4/5 based on 8 reviews

Contact ATAOĞLU BAKLAVA

Address :

Mimar Cd. no:23/D, 06640 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +99
Postal code : 06640
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Mimar Cd. no:23/D, 06640 Çankaya/Ankara, Turkey
S
Saim ALİŞAN on Google

Bol çeşit , Tatlı , Baklava , Börek ve Meze'nin olduğu güzel bir işletme...
A nice establishment with lots of varieties, Desserts, Baklava, Borek and Meze...
c
cagdas oneren on Google

On Numara Ürünler Hepsi Taze ve Güzel. Baklavalar, Börekler ve Özellikle Soğuk Mezeler Harika. Çok temiz ve Leziz Ürünlerinden her akşam geçerken alıyorum gözünüz kapalı alışveriş yapabileceğiniz bir yer.
Ten Number Products All Fresh and Beautiful. Baklavas, Pastries and Especially Cold Appetizers are Great. I buy its very clean and delicious products every night as I pass by, it is a place where you can shop blindfolded.
ç
çağatay tvr on Google

Ben Geçenlerde geçerken gördüm daha öncede burda bir tatlıcı vardı ama bu kadar başarılı değildi. Özellikle Ekmek kadayıfı çok güzel, Tulumbalar harika, baklavalar da çok iyi. Bir dahakine soğuk mezeleri deneyeceğim.
I saw it passing by recently, there was a dessert shop here before, but it was not so successful. Especially the Ekmek kadayıf is very nice, the Tulumba is great and the baklava is also very good. Next time I will try cold appetizers.
N
Nusret Altundaş on Google

Cevizli kadayıf aldım içinde ceviz bulana aşk olsun üzerine biraz tozundan gezdirmişler o kadar. Bir yıldızda çok ama oda tezgahta duran arkadaşın nezaketi için.
I bought kadayif with walnuts. Too much in one star but for the courtesy of the friend standing at the room counter.
F
FATMA BAYRAKDAR on Google

Yeni keşfettiğim ve gerek lezzeti, tazeliği gerekse hizmete, müşteri memnuniyetine gösterdikleri ilgi ve özene çok teşekkür ederim. Eve serviste hijyen, minik kavanoz sunumları ayrı güzeldi. Pırıl pırıl bir işletme. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Ellerinize sağlık.Hepsi ayrı lezzetli ama özellikle yaprak sarması arayıp bulamadığım lezzette. Unutmadan belirtmeliyim. Dondurma ikramları da nezaketlerinin göstergesi. Teşekkürler?
I would like to thank you for the interest and care you have shown in terms of taste, freshness, service and customer satisfaction, which I have just discovered. Hygiene and tiny jar presentations in take-out were nice. A brilliant business. I definitely recommend it. Good luck to you. All of them are delicious, but especially the stuffed leaves are delicious that I cannot find. I must not forget to mention. Ice cream treats are also a sign of their kindness. Thanks?
N
Naile Aytekin on Google

Maraş dondurmalı ile servis yapılır diyordu!dondurma gelmedi,dilimler cok kalındı,fıstık yok denecek kadar azdı ve bayattı.
It said it would be served with Maraş ice cream! The ice cream did not come, the slices were too thick, there was hardly any peanuts and they were stale.
C
Celalettin k on Google

İş yerimize demin tulumba ve şekerpare aldık. Tulumba bayat yumuşamış ve balığımsı ağır bir kokusu var. Bu kadar kötü ürüne 55 lira para verdik.
We just bought a pump and sugar pare at our workplace. Tulumba has become stale and has a heavy fishy smell. We paid 55 liras for such a bad product.
T
Tuğba Bağı on Google

İğrenç çok kötü. Tulumba tatlısı balık kokuyor taze değil ve yumuşamış şekilde geldi. Paranıza yazık olur sipariş vermeyin. 1 kg tulumba tatlısı 55 TL olur mu ayıp
Disgusting is very bad. Tulumba dessert smells of fish, not fresh and came soft. It's a waste of your money, don't order. Is 1 kg of tulumba dessert worth 55 TL?

Write some of your reviews for the company ATAOĞLU BAKLAVA

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *