A Waffle Bistro - 1378. Sk. No:3

4.8/5 based on 8 reviews

Contact A Waffle Bistro

Address :

1378. Sk. No:3, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9878
Postal code : 06520
Website : http://www.instagram.com/awafflebistro
Categories :
City : Çankaya/Ankara

1378. Sk. No:3, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey
K
KORAY SAYGILI on Google

Ürün çeşiti ve kalitesi olarak Ankara'daki en iyi Waffleci diyebilirim. Güler yüzlü işletme sahibi ve çalışma arkadaşlarınada ayrıca teşekkür ediyorum. Buradan Waffle yemeyen pişman olur.
I can say that it is the best Waffle Shop in Ankara in terms of product variety and quality. I would also like to thank the smiling business owner and his colleagues. Those who do not eat waffles from here will regret it.
B
Bengi Karagüzel on Google

Kendi halinde samimi küçük bir ortamı var. İlgi alaka, memnuniyet çok güzeldi. Waffle lezzeti orta seviye olması gereken gibiydi kötü değildi.
It has a friendly little atmosphere in its own right. Interest and satisfaction was very nice. The taste of the waffle was just as it should be, not bad.
Ö
Özgen Özer on Google

Waffle nasıl olmalı sorusunun cevabı burada. Bol çeşit, kaliteli malzeme ve güleryüz! Daha ne olsun. Bence aç karna gidin çünkü porsiyon bayağı doyurucu.
Here is the answer to the question of how the waffle should be. Lots of variety, quality materials and a smile! What else? I think go on an empty stomach because the portion is quite filling.
m
mmm yayla on Google

Gerçekten kaliteli ve temiz bir mekan kullandıkları malzemeler de birinci sınıf zaten ürünleri lezzetinden kalite farkını anlayabiliyorsun. Özellikle Kıvanç Bey e ilgi alaka ve hoş görüsünden dolayı çok teşekkür ederim. Kesinlikle 5 yıldızı hak eden ender mekanlardan.
It's a really high quality and clean place, and the materials they use are first class, and you can tell the difference in quality from the taste of the products. I would especially like to thank Mr. Kıvanç for his interest and tolerance. Definitely one of the few places that deserves 5 stars.
Y
YİĞİTCAN SEÇER on Google

Süper bir yer kesinlikle burada waffle yemenizi tavsiye ediyorum meyveleri çok taze tam bir aile ortamı samimi insanlar müşteriye ilgi alaka çok iyi başka yere gitmenize gerek yok harika bir yer
It's a super place, I definitely recommend you to eat waffles here, the fruits are very fresh, a complete family atmosphere, friendly people, customer care is very good, you don't need to go anywhere else, it's a great place
E
Elif Kırlı on Google

Mekan çok güzel. Çok başarılılar bence bu konuda. Waffle diyince aklıma burası geliyor. Sabahın köründe aklıma geldi. Tekrar gitmeyi düşünüyorum. Yalnız aç gidin dolu dolu bir porsiyon oluyor. Acayip ilgili ve samimi bir ortam : )
The place is beautiful. I think they are very successful in this regard. When I think of waffles, this place comes to mind. It occurred to me early in the morning. I'm thinking of going again. Just go hungry, it's a full portion. It's a very interesting and friendly environment :)
H
Hürkan Gökkaya on Google

Güzel butik wafflecı. Onlarca farklı çeşit içerisinden seçebiliyorsunuz. Porsiyonları büyük. Tavsiye ederim.
Nice boutique waffle maker. You can choose from dozens of different varieties. The portions are big. I advise.
s
samsung ace on Google

Red velvet & Purple Velvet waffle siparişi veriyordum sürekli mekanı merak edip gittim. Sahibi ve çalışanları çok ilgili ve mekan çok tatlış
I was ordering Red Velvet & Purple Velvet waffles, I was constantly wondering about the place and went. Owner and staff are very interested and the place is very sweet.

Write some of your reviews for the company A Waffle Bistro

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *