Şamdan Cafe & Restaurant

4.1/5 based on 8 reviews

Contact Şamdan Cafe & Restaurant

Address :

601. Sk. No:17, 54300 Hendek/Sakarya, Turkey

Phone : 📞 +9
Categories :
City : Hendek/Sakarya

601. Sk. No:17, 54300 Hendek/Sakarya, Turkey
B
Beytullah Kurtulmus on Google

Mekan çok güzel ama şarkılar hep aynı. Tavuğu biraz yağlı geldi. Arkadaşım köfte söyledi ama 30 dk sonra geldi. Bunların dışında her şey güzeldi.
The place is beautiful, but the songs are always the same. The chicken was a little greasy. My friend ordered meatballs but it came after 30 minutes. Other than that, everything was fine.
C
Can Sen on Google

Yemek yemek için gelmeyin servis çok yavaş ve tadı kötü. Yemek sanki fizandan geliyor. Bir köfte söyledik sanki kurban pazarından danayı yeni almışlar gibi o sürede geldi. Menülerde tutarsızlık var bazı tavuklarda pilav var bazılarında yok bilgilendirme yapılmıyor.
Don't come to eat, the service is very slow and the taste is bad. The food seems to come from a physique. We ordered a meatball, as if they had just bought the veal from the qurban market, and it came in that time. There is an inconsistency in the menus, some chickens have rice, some do not, and no information is given.
M
Mehmet Can on Google

Çay biraz acı ve soğuk geliyor onun dışında hendekteki güzel ve gidilmesi gereken bir mekan gerçekten.
The tea is a bit bitter and cold. Apart from that, the ditch is a beautiful place to visit.
Y
Yusuf Durceylan on Google

Yemekleri lezzetli personeli ilgili keyifli vakit geçirebileceğiniz güzel bir mekan
A nice place where you can have a pleasant time with delicious food and staff
D
Dilek K.Ç. on Google

25 kişi okul çıkışı kahvaltıya gittik rezervasyonumuz olduğu halde yarim saatten fazla bekledik sonrasında masanın yarisina servis geldi yarisi bi o kadar daha bekledi. Kahvaltıyı çaysız yaptık tabağımizi bitirmeye yakın geldi o da 25 kişilik masaya iki termos çay geldi. Maalesef ortam çok iyi ancak servis sınıfta kaldı.
25 people went to breakfast after school, even though we had a reservation, we waited for more than half an hour, then half of the table was served and half waited that long. We made breakfast without tea, it came close to finishing our plate, so two thermos teas came to the table for 25 people. Unfortunately, the environment is very good, but the service has failed.
S
Sarah Kelesoglu on Google

Super lecker Tolle Atmosphäre Nette Personal Immer wieder gerne I love it :-) :-) :-) :-)
delicious Great atmosphere Nice staff Always my pleasure I love it :-) :-) :-) :-)
D
Daniela Kapdan on Google

Güler yüzlü çalışanlar ve hızlı hizmet,son zamanda yedim en güzel menemen...gevrek simit ve yeni demlenmiş çay! A! Bu arada fiyat çok uygun ! Tavsiye ediyorum!
Friendly staff and fast service, the best menemen I've eaten recently... crispy bagels and freshly brewed tea! A! By the way, the price is very affordable! I would recommend!
H
Halit Bastan on Google

Nice n friendly service ?

Write some of your reviews for the company Şamdan Cafe & Restaurant

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *