Musluoglu baklavasi - Atatürk Blv No:810

1.9/5 based on 8 reviews

Contact Musluoglu baklavasi

Address :

Kızılay 105, Atatürk Blv No:810, 06420 Çankaya/Ankara, Turkey

Postal code : 06420
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Kızılay 105, Atatürk Blv No:810, 06420 Çankaya/Ankara, Turkey
s
süreyya tahtacı on Google

Kesinlikle tavsiye etmiyorum, gidin 50 mt ileriden tulumba alın bundan daha lezzetlidir. Böyle bir işletme kizilayda nasıl çalışır onu da anlamış değilim.
I definitely do not recommend it, go buy a tulumba 50 meters ahead, it is more delicious than that. I don't understand how such a business works in Kizilay.
Y
Yasin Ata on Google

Hayatımda yediğim en kötü şeydi. En kötü baklava demiyorum çünkü buna baklava dersem baklavaya ayıp olur. Çalışanların umursamazlığı da cabası.
It was the worst thing I've ever eaten in my life. I'm not saying it's the worst baklava because if I call it baklava, it would be a disgrace to baklava. The indifference of the employees.
E
Ezgi Ay on Google

Ucuz diye almayın biraz daha para verin ya da hiç vermeyin. Havuç dilimi aldım Şekeri aşırı şerbetli insanın içini yakan cinstendi hamuru da taze değildi. Kesinlikle önermem
Don't buy because it's cheap, give a little more money or don't give it at all. I bought a slice of carrot. Its sugar was excessively syrupy. The dough was not fresh either. I definitely do not recommend
O
Ozcan Puskullu on Google

Bundan birkaç ay önce bir tanıdığım almış gelmiş tadına baktım berbat…kalitesiz yağ kullanıyorlar bir daha alma dedim. İyi görünüyor diye bugün yine almış bu sefer yencek gibi değil bayat ve pis bir koku var kendisi de yiyemedi direk çöp
A few months ago, a friend of mine bought it and tasted it. He bought it again today because it looks good, this time it's not edible, it has a stale and bad smell, he couldn't eat it, it's just garbage
G
Google Kullanıcısı on Google

Hayatımda yediğim en kötü baklavaydı fıstık dürüm aldım, bu kadar kötü olamaz, zaten ilgililerde güleryüz namına hiçbirşey yok. Umarım kızılaydanda defolup gidersiniz, yerinize adam gibi bit baklavacı açılır.
It was the worst baklava I've ever eaten in my life, I bought it with pistachio wrap, it can't be that bad, there's nothing in the name of smiling anyway. I hope you get the hell out of the Red Crescent, a baklava shop will open in your place.
L
Lütfi Kaytancı on Google

Tereyağlı diyerek satılan fıstıklı kuru baklavasında tereyağ falan yok. Bildiğiniz, sıradan baklava. İçinde de az miktarda antepfıstığı var. En pahalısı bu bir de. Pişman olduk.
There is no butter or her peanut dried bean on the peanuts sold by saying buttery. You know, the ordinary baklet. There is a small amount of pistachios in it. This is the most expensive. We regret.
E
Emre Şahin on Google

Bu kadar kötüsünü görmemiştim. İçinde ceviz o kadar az ki inanamadım. Resimde altı üstü görebilirsiniz hepsi bu. Üstelik pahalı da. Aynı fiyata Şemsettin'de fıstıklı baklava var hem de içi fıstık dolu. Ben de daha pahalı olunca daha iyi olur sanmıştım ama yanılmışım. Gerçekten çok çok kötü idi. Çöpe attım.
I've never seen this bad. There is so little walnut in it that I couldn't believe it. You can see it in the picture, that's all. Plus it's expensive. There is pistachio baklava in Şemsettin for the same price, and it is filled with pistachio. I thought it would be better if it was more expensive, but I was wrong. It was really very bad. I threw in the trash.
S
Sedat Şimşek on Google

Merhaba. 08:11:2021 tarihin’de dükkanın önünden geçerken, denemek için 2 çeşitinden satın aldım. Akşam tamamını çöpe attım. Ucuz veriyorsunuz, tamam ama birazcık özenin lütfen. Verdiğim paraya değil, akşam baklava yiyecem diye hevesle eve geldim ona üzüldüm.
Hello there. While I was passing by the shop on 08:11:2021, I bought 2 varieties to try. I threw it all away tonight. It's cheap, okay, but a little care please. I came home eagerly, not for the money I paid, but because I was going to eat baklava in the evening, and I felt sorry for him.

Write some of your reviews for the company Musluoglu baklavasi

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *