Loya Exclusive Chocolate - Ufuk Ünv. Cd

4.7/5 based on 8 reviews

Gerçek Belçika Çikolatası - Loya Exclusive Chocolate - Loyachocolate.com.tr

Belçika Çikolatasından Üretilen Vegan, Şekersiz, Glütensiz, Roche, Dolgu, Special Gibi Pek Çok Çikolata Çeşitimizden Türkiye'nin Her Bölgesine Sipariş Verebilirsiniz. Ankara Aynı Gün Çikolata Siparişi Teslimatımız Bulunmaktadır.

About Loya Exclusive Chocolate

ADRES: Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad. No:13/AC  Çukurambar/Çankaya/Ankara

Contact Loya Exclusive Chocolate

Address :

Kızılırmak, Çukurambar, Ufuk Ünv. Cd, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98
Postal code : 06510
Website : http://www.loyachocolate.com.tr/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Kızılırmak, Çukurambar, Ufuk Ünv. Cd, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey
h
hasan y on Google

40 liraya san sebastian keki aldık 5 - 6 cm büyüklüğünde küçük bir kek geldi. Görsellerdeki gibi değildi çilek falan yoktu. 7 liralık çaya 12 TL yazdıklarını gördüm. Uyarınca düzelttiler. Birde bebek sandalyesi yok cocuğunuzla bebeğinizle gelmeyin. Tek yıldızı da 6 cm keki bile kapatmaya azıcık lezzetli çikolatanıza veriyorum.
We bought a san sebastian cake for 40 liras. A small cake of 5-6 cm in size came. It was not like in the pictures, there was no strawberry or anything. I saw that they wrote 12 TL for 7 TL tea. They corrected it accordingly. There is no baby chair, don't come with your child. I'm giving a little star to your delicious chocolate to cover even a 6 cm cake.
S
Sevgi Özbek on Google

El yapımı çikolata dükkanı;şekersiz,Vegan,bitter çikolatalar da var ve çok lezzetli.Atölyeyi görebiliyorsunuz. Çikolata atölyesi de yapılacakmış. Sevimli,güzel bir mekan.
Handmade chocolate shop; sugar free, vegan, dark chocolates are also available and very delicious. You can see the workshop. There will also be a chocolate workshop. Cute, beautiful place.
E
Ecevit Saraç on Google

Çok şık ve gösterişli bir mekan, ürünleri denedikten sonra bu gösterişi ve şıklığı tamamladıklarını fark ediyorsunuz. Çikolatalar çok kalite ve lezzetli, ünlü Belçika markası callebaut kullanılıyor. Hizmet çok iyi, çalışanlar güler yüzlü ve ilgili. Ayrıca akademileri var ve çikolata ile ilgili eğitimler veriyorlar. Tebrikler.
It is a very stylish and ostentatious place, and after trying the products, you realize that they have completed this flamboyance and elegance. Chocolates are very high quality and delicious, the famous Belgian brand callebaut is used. The service is very good, the employees are smiling and interested. They also have academies and provide training on chocolate. Congratulations.
M
Musa AVCI on Google

Chocolate cup sunumu değişmiş menü ve instagram sayfasında bu şekilde gözükmüyordu güncellenmesi iyi olur. Tadı ise gerçekten güzeldi çikolata kalitesi ve meyveler çok iyiydi . Genel olarak mekan çok şık ve farklı bir havası var çalışanlarda ilgili .Bulunduğu bölgeye göre sakin bir yer .
The Chocolate Cup presentation did not look like this on the changed menu and Instagram page, it would be good to update it. The taste was really good, the quality of chocolate and fruits were very good. In general, the place has a very stylish and different atmosphere. The employees are concerned. It is a quiet place according to the region it is located.
Ç
Çağatay Polat on Google

Görsel, çikolata lezzeti ve çalışanların ilgisini gayet güzel. Ancak Waffle'da bulunan çikolata miktarı biraz daha fazla olabilir. San Sebastian boyut olarak çok küçük ve sert, diğer yediklerimiz ile pek alakası yoktu. Filtre kahve ve çaylar ise sıcak değildi. Güzel ve sakin bir yer, olumsuz yönleri düzeltilirse daha da güzel olur ?
The visual, the chocolate flavor and the attention of the employees are very good. However, the amount of chocolate found in Waffles may be a little more. San Sebastian is so small and hard in size, it had little to do with what we ate. Filter coffee and teas were not hot. It's a nice and quiet place, it will be even better if the negative aspects are corrected ?
T
Tarık Buğra on Google

Ankarada ki diğer çikolatacıları unutun en iyisi diye nitelendirebilecegim. Çikolatanın kivamindan kalitesini anliyorsunuz. Ucretlere gelecek olursak kalite her zaman pahali olmustur
Forget the other chocolate shops in Ankara, I can describe it as the best. You can understand the quality of the chocolate by its consistency. As for the fees, quality has always been expensive.
H
Hamsa Ali on Google

First of all CHOCOLATE and it didn't disappoint. There is a great variety of chocolate and other sweets so if you have a sweet tooth then this is the place to go. It's yummy too. Would definitely recommend.
p
pamodou mboob on Google

Best chocolate Shop i have ever visited in Turkey. They have all sorts of chocolate accompanied by a varities of coffees.Definitely a must go place for chocolate lovers and sweet tooth people. Excellent service with their very helpful and caring owners. Its a women own business too.

Write some of your reviews for the company Loya Exclusive Chocolate

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *