Kazancıoğlu Kebap - Tahtakale Sk. No:3

4.1/5 based on 8 reviews

Contact Kazancıoğlu Kebap

Address :

Tahtakale Sk. No:3, 06050 Altındağ/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +998
Postal code : 06050
Categories :
City : Altındağ/Ankara

Tahtakale Sk. No:3, 06050 Altındağ/Ankara, Turkey
a
altuğ do on Google

Ciğeri müthiş
The liver is awesome
S
Saygin Kibritoglu on Google

Ciğerini Vedat Milor tatmalı.
Vedat Milor should taste his liver.
E
Erman Gulendag on Google

Aydın Abi çok iyi bir işletmeye sahip, o ufacık mutfaktan çıkan lezzetler gerçekten ziyarete değer. Ulus'taki favori mekanlarımdan birisi. Sipariş vermeden önce günün yemeğini sorun. Ayrıca ızgara levrek siparişi de verebilirsiniz, gitmeden bir saat önce arayıp haber verirseniz orada beklemeden ağır ateşte pişmiş taze balık da yiyebilirsiniz.
Aydin Abi has a very good business and the delicacies from that small kitchen are really worth visiting. It's one of my favorite places in Ulus. Ask for the meal of the day before ordering. You can also order grilled sea bass, if you call an hour before you go, you can eat fresh fish cooked over heavy fire without waiting there.
A
Arif YILDIZ on Google

Yıllardır gittiğim, kaliteli malzeme ve lezzet bulabileceğiniz küçük bir esnaf lokantası. En güzel yemekleri, tavuk ızgara, açık ara başka yerde bulamazsınız, Arnavut ciğeri, ciğer yediğim tek mekan diyebilirim, döner, kuzu haşlama, güveç, ayrıca normalde yok ama özel sipariş verirseniz başka yerde bulamayacağınız kadar iyi balık yapıyorlar, yer balık halinin hemen yanında. Son olarak başka hiç bir yerde rastlamadığım eşşiz salata. Mutlaka denenmeli.
It is a small artisan restaurant where I have been going for years, where you can find quality materials and flavors. You can not find the best dishes, chicken grill, you can not find elsewhere, Albanian liver, the only place I eat liver, doner, lamb stew, casserole, but they are not normally but if you order special, they make fish so good that you cannot find it elsewhere, the place is right next to the fish. Finally, a unique salad that I have not seen anywhere else. It must be tried.
F
Fatih O. on Google

Tat fena degil ama sizden sonra gelen herkesin o yiyecek kuvetlerinden eliyle istedigini yemesi isletmecinin ses etmemesi, hijyen kelimesi pas gecmis burayi. covid burda yok heralde.
The taste is not bad, but everyone who comes after you eats whatever they want from those food forces, the operator does not sound, the word hygiene has passed over this place. I guess covid is not here.
M
MURAT CAN SAYGILI on Google

Ciğeri efsane. Yediğim en iyi cigerlerden birisiydi. Döneri de cidden çok çok iyiydi. Salatası da enfes. Kesinlikle denemeniz gereken lezzetler. Şiddetle tavsiyedir.
Her livers are legendary. It was one of the best lungs I have ever eaten. Doner was really good too. The salad is also delicious. Tastes you should definitely try. It is strongly advice.
K
K & G on Google

Döneri biraz yağsız ama fena değil. Salatası ise muhteşem.. İskenderi mantı gibi yapıyor. Yemedim ama ciğeri de çok iyiymiş
Doner is a little lean but not bad. The salad is amazing.. Iskenderi makes it like ravioli. I didn't eat it but the liver was also very good
s
servetu0131m on Google

İskender yedim. Salça ağır ve sarımsaklı, et yağlı ve gevşekti. Ayrıca mekan balık halinin yanında olunca rahatsız edici bir balık kokusu vardı. Karşı dükkanların çöplerinin manzarası da cabası oldu.
I ate Alexander. The paste was heavy and garlicky, the meat was greasy and loose. Also, when the place was next to the fish market, there was an annoying fishy smell. Not to mention the view of the garbage of the opposite shops.

Write some of your reviews for the company Kazancıoğlu Kebap

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *