Can Pide Kebap - Can Pide Kebap

4.2/5 based on 8 reviews

Contact Can Pide Kebap

Address :

06520 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98799
Postal code : 06520
Website : https://can-pide-kebap-restaurant.business.site/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

06520 Çankaya/Ankara, Turkey
S
Samet Doğan on Google

Ankara balgatın vazgeçilmezi ?
Ankara is indispensable for phlegm ?
N
NESRE on Google

YILLAR ÖNCE GİTMİŞTİM. BİR DAHA TÖVBE DEDİM. ANCAK BİR DENEMEK İSTEDİM BOŞ GÖRÜNCE. PANDEMİDEN DOLAYI DÜKKAN BOMBOŞ ANCAK DEĞİŞEN HİÇBİRŞEY YOK. BİR LAHMACUNU 40 DAKİKA BEKLEDİM. ARDINDAN 5 DAKİKA SONRA BEYTİ GELDİ. BEYTİ GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜYDÜ. KURU, SERT VE LAVAŞIN İÇİNDE ADETA KAYBOLMUŞ. LAHMACUNUN TADI GÜZEL VE GEVREK. ÇIKARKEN BU KADAR BEKLEMEK İYİ OLMADI DEDİM. ÇOK YOĞUNUZ DEDİ SIRITARAK. BU DEFA GERÇEKTEN BİR DAHA ASLA DİYORUM. AYRICA BİR LAHMACUN 10 TL, BİR BEYTİ 30 TL. BENCE BU FİYATLARI HAKEDEN BİR MEKAN DEĞİL.
YEARS I GOED. I SAID AGAIN AGAIN. I wanted to try it but when it was empty. THERE IS NO BOMBUT, BUT NOT CHANGING. I EXPECTED A LAHMACUN FOR 40 MINUTES. After 5 minutes, the gentleman came. BEYTI WAS VERY BAD. DRY, HARD AND LOST IN LAVASA. LAHMACUN TASTE BEAUTIFUL AND VITAL. I SAID IT WAS NOT GOOD TO WAIT FOR THIS EXIT. SAID YOU ARE VERY INTENSIVE. THIS TIME I REALLY NEVER AGAIN. ALSO A LAHMACUN 10 TL, ONE BEYT 30 TL. I think it is not a place that deserves these prices.
a
ahmet yağmur on Google

Pideleri çok güzel.
Nice pita bread.
S
SELÇUK TURGUT on Google

Birbirinden Lezzetli Pide ve Kebap Çeşitlerini yiyebileceğiniz çok güzel bir ortam
A very nice environment where you can eat delicious pita and kebab varieties.
M
Madina Zhumalieva on Google

Cok lezzetli pideleri var. Odun atesinde yapiyorlar ve bu pidelerde fark ediliyor. Bir kac kez ic harcini kendimiz yaptirip orada pisittirdik, ellerine saglik tam istedigimiz gibi yapiyorlar. Mekan temiz ve ferah. Lahmacunlari da basarili
They have delicious pita. They make it on wood fire and this is noticeable in pitas. A few times we had the stuffing done ourselves and cooked it there, they are doing exactly as we want. The place is clean and spacious. Lahmacuns are also successful
r
recep yörüklü on Google

Lezzeti çok güzel yerli et kullanıyor ve odun ateşin bişiriliyor
It uses local meat with a very good taste and it is cooked by wood fire.
B
Burak Erciyas on Google

Lezzet yerinde paket servisi tercih edin mekan soğuk:)
Prefer takeaway instead of taste, the place is cold :)
A
Anıl Özgün on Google

4 ağustos 2019 pazar günü içi evde hazırlanmış kıymalı, kaşarlı pide yaptırmak için Çankaya, Bahçelievlerden Çayyolunda oturan arkadaşların önerisi üzerine Balgat ta ki bu işletmeye gittim. İlk izlenimim girişten itibaren temiz ve ferah bir dış ve iç mekanları olmasıydı.Çalışanlarının ticari hırs olmadan istediğimizden de güzel pide yaptıklarını gördüm. Yakmadan, kurutmadan çok güzel pide yapıyorlar. Çalışanlarına çok teşekkürler.
4 August 2019 on Sunday prepared in the house for minced, crusty pita bread to make Çankaya, Bahçelievler on the suggestion of friends sitting on the way to Balgat I went to this business. My first impression from the entrance was that they had a clean and spacious exterior and interior spaces. They make very nice pita without burning or drying. Many thanks to the staff.

Write some of your reviews for the company Can Pide Kebap

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *