Anadolu Simit Sarayı Çukurambar - Anadolu Simit Sarayı Çukurambar

4/5 based on 8 reviews

Contact Anadolu Simit Sarayı Çukurambar

Address :

06510 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98878
Postal code : 06510
Categories :
City : Çankaya/Ankara

06510 Çankaya/Ankara, Turkey
S
Sem Medu on Google

Bir kere mükemmel çayları var. Covid19 yüzünden menüleri kaldırmışlar, telden qr kod okutup menüleri görüyorsunuz. Iphone'lara gore ayarlamışlar, android için telefona okuyucu yüklemeniz gerekiyor. Bence en doğrusu masaya tek sayfalık menüler bırakılabilir, detay isteyen tel ile uğraşsın. O yüzden simit, açma, poğaça ve çay söyledik. Dediğim gibi çayları mükemmel idi. Personel ise genç çocuklar ve kibar ve yardimseverler. Ayrıca kapalı alanın önünde yol kenarında açık alanları da var ve biz kopegimizle beraber açık alanda oturduk. Mekânın önünde park yeri de var. Hızlıca park edip ye, iç, hesabı ode ve bin aracına git.
For one thing they have excellent teas. They removed the menus because of Covid19, you read the qr code from the wire and see the menus. They are set up according to the iPhones, you need to install the reader on the phone for android. I think the best thing is to leave one-page menus on the table, let the wire deal with the detail. That's why we said bagels, openings, donuts and tea. As I said, the teas were perfect. The staff are young children and kind and helpful. There are also open areas on the side of the road in front of the closed area and we sat in the open area with our copeau. There is a parking lot in front of the place. Park and eat fast, drink, pay the bill and go to a thousand vehicles.
M
Mehmet Refik ERDAL on Google

Temiz, güzel hizmet, güleryüzlü çalışanlar. Kahvaltı yapmak isteyenler için çeşitli menüleri mevcut. Sigara içenler için özel alan mevcut.
Clean, nice service, friendly employees. There are various menus for those who want to have breakfast. There is a special area for smokers.
E
Ecem Bayrakçı on Google

Bugün arkadaşımla mekanınıza çay içmeye geldik. Sanırım yabancı uyruklu bir garsonunuzdan çay istedik bu zamana kadar herşey normaldi. Fakat garsonunuz çayı getirdiğinde , bize karşı lavbali ve rahatsız edecek üslupla davranış sergileyerek bize telefon numarasını vererek bizle tanışmak konuşmak istediğini söyledi , arkadaşımla beraber şok olduk, böyle bir mekana böyle bir durumun yaşanmasını yakıştıramadım.
Today, I came to your place for tea with my friend. I think we asked a foreign national waiter for tea, everything was normal until now. But when your waiter brought the tea, he behaved in a dishonest and disturbing manner towards us and gave us his phone number and said that he wanted to meet us and talk to us.
F
Fatoş Duğan on Google

Kahvaltı kültürü denen bişey kalmamış. Soğuk yumurta getirdiler geri gönderdik sıcak suda bekletip geri getirdiler. Olmamış çayı müşteriye vermeleri de ayrı bişey. Ha bide simitten kıl çıkması da ayrı bişey tabi.
There is no such thing as breakfast culture. They brought cold eggs, we sent them back, they kept them in hot water and brought them back. Giving the uncooked tea to the customer is another thing. Oh, and hair growth from a bagel is another thing, of course.
M
Mehmet Bulbul on Google

Kaşarli simit favorim tereyağlı simitte ikinci tercihim daima lezzetli ve taze
My favorite is the bagel with cheddar, my second choice is the bagel with butter, always delicious and fresh
B
Bülent Güner on Google

A lovely place...
H
Halit Akdeniz on Google

Mmmm
A
Ayed Abu Ramadan on Google

Excellent Simit and coffee ☕️. Very welcoming staff and excellent customer care.

Write some of your reviews for the company Anadolu Simit Sarayı Çukurambar

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *