Urfalı Dürüm Evi

3.7/5 based on 8 reviews

Contact Urfalı Dürüm Evi

Address :

Gen. Dr. Tevfik Sağlam Cd No:66/C, 06010 Keçiören/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Categories :
City : Keçiören/Ankara

Gen. Dr. Tevfik Sağlam Cd No:66/C, 06010 Keçiören/Ankara, Turkey
O
Onur Güney on Google

Eskiden yemekleri lezzetli, servis kalitesi muntazam, fiyat kalite olarak çok iyi bir mekandı. Malesef son gidişimde ciddi hayal kırıklığı yarattı. Tuvaletler bir gıda işletmesi olmasına rağmen gerçekten girilmeyecek derecede kirliydi. Servis kalitesi çok kötü hale gelmiş. Yemeğinin yanında iki kez üst üste ayran istememe rağmen yemeğim bitene kadar gelmedi. Hesap istedim 10 dakikadan fazla gelmedi, gidip kasaya kendim ödedim. İşkembe Çorbasının yanında limon istedim çorba soğuduktan sonra ancak geldi. Eskiden lahmacununu çok severdim bu mekanın gerçekten güzeldi en son siparişim içinde ki sebzeler bile düzgün çekilmemiş adeta tüm tümdü ve hamur gibiydi. Son gidişimden sonra tuvaletlerin halini görüp özensiz servise şahit olduktan sonra benim için bitti malesef. Klasik iş yapmaya başladığı zaman özen gösterilmeyen zaten müşterim oturdu diyen işletmelere dönmüş.
In the past, the food was delicious, the service quality was regular, it was a very good place in terms of price and quality. Unfortunately, my last visit was seriously disappointing. The toilets were too dirty to really enter even though it is a food establishment. Service quality has become very bad. Although I asked for ayran twice in a row with my meal, my meal did not come until I was finished. I asked for the bill, it didn't come for more than 10 minutes, I went and paid the cashier myself. I asked for lemon with the Tripe Soup, it came only after the soup got cold. I used to love lahmacun, this place was really good, even the vegetables in my last order were not pulled properly, they were almost whole and like dough. After my last visit, after seeing the state of the toilets and witnessing the sloppy service, it's over for me, unfortunately. When he started to do classical business, he turned to businesses that did not pay attention to the fact that my customer had already sat down.
n
nevin aslantaş on Google

Sabah erken saatlerde sıcacık çorba ve yeni yapılmış. Ellerinize sağlık. Hem içim ısındı hem de lezzetle karnım doydu. Tüm çalışanlara emeği geçenlere sevgi ve saygılar. "Hele o garson abinin izzet-i ikramı tam olarak kendimi evimde hissettim. Tam bir aile yeri. Teşekkür ederim.
Warm soup early in the morning and freshly made. Health to your hands. My heart was warmed and my stomach was filled with flavor. Love and respect to all employees. "Especially, I felt at home with the honor of that waiter brother. It's a real family place. Thank you.
o
onsra mert on Google

Adana Dürüm pişmemiş bir şekilde geldi yiyemedim .Lavaş ekmekten başka bir tat yoktu, o kadar kalın ki ... adana dürümün sadece dürüm ekmeği dışında et te göremedik içinde .Verdiğimiz paraya yazık döner yesem daha iyi olurdu.Daha özenli olun lütfen.
Adana Wrap came uncooked, I couldn't eat it. There was no taste other than lavash bread, it was so thick that we couldn't see the adana wrap except for only the wrap bread in it. It's a shame for the money we paid, it would have been better if I had doner doner. Be more attentive, please.
A
Ayşe on Google

Bir adana dürüm ve Urfa kebap söyledik. Ancak Urfa kebabın yanına gelen bulgur bayatlamıştı. Ayrıca kebabın içinde taş gibi kemikler çıktı. Hiç beğenmedim, 65 TL'miz çöp oldu. ?
We ordered an Adana wrap and Urfa kebab. However, the bulgur that came with the Urfa kebab was stale. Also, bones like stones were found in the kebab. I didn't like it at all, our 65 TL was garbage. ?
s
seref mert on Google

Super
S
Sançar gökbörü on Google

Aaa
İ
İlknur Akçay on Google

Enfesssss
k
kasim albaldawi on Google

i dont like it but i love it very match ..it is my faverit restrant.very delshis very good price

Write some of your reviews for the company Urfalı Dürüm Evi

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *