Öz Harmanlık

4/5 based on 8 reviews

Contact Öz Harmanlık

Address :

Prof. Dr. Mehmet Abuç Cd., 54600 Sapanca/Sakarya, Turkey

Phone : 📞 +98
Website : http://www.kahvaltilik.com/mekanlar/details/5772ed84498e51f3506fee35
Categories :
City : Sapanca/Sakarya

Prof. Dr. Mehmet Abuç Cd., 54600 Sapanca/Sakarya, Turkey
b
bilal şen on Google

Çalışanların iyi yaklaşımları menünün zengin olması dolayısı ile tşk eder birdahaki buluşmamız iple cekiyoruz
Thanks for the good attitude of the employees and the richness of the menu, we look forward to our next meeting.
A
Ali Galip Cengiz on Google

İstanbul’a giderken kahvaltı yapmak için uğradık. Gerçekten güzel ve hoş bir mekan. Fiyat konusuna gelecek olursak şehir merkezindeki pek çok mekandan daha uygun. Kişi başı 60₺ verdik ve gerçekten önümüze gelen her şey taze ve güzeldi. Mutlaka uğrayın ✌?
We stopped by for breakfast on our way to Istanbul. It's a really nice and pleasant place. As for the price, it is more affordable than many places in the city center. We paid 60₺ per person and really everything that came before us was fresh and good. Make sure to stop by ✌?
S
Seda Bağrıaçık on Google

Kahvaltısı tam kararındaydı. Kişi başı 80 tl olup, sıcaklarda sahanda yumurta,menemen,pişi,çiğ börek ve patates kızartması vardı. Fiyat performans Süper. Suyu ikram olarak direkt servis ediyorlar. Mekan için çok güzel ve özenliydi. Tabiki en güzel nokta da ortada soba kurulu olması. :) Güleryüz ve kaliteli hizmet için teşekkür ederiz.
The breakfast was just right. It was 80 TL per person and there were fried eggs, menemen, pastry, raw pastry and french fries in hot weather. Price performance Super. They serve the water directly as a treat. He was very nice and attentive to the venue. Of course, the best thing is that there is a stove installed in the middle. :) Thank you for the friendly and quality service.
O
Onur Karakuş on Google

Kahvaltı için geldik mekan güzel lezzet olarak fena değildi sadece servis biraz yavaştı. Serpme kahvaltı kişi başı 60 tl iki kişilik geliyor 120 tl gayet doyurucu , göl kenarı kahvaltı yapmak isteyenler tercih edebilir. Kahvaltıdan sonra yürüyüş yolunda keyifli bir yürüyüş yapılma imkanı var
We came for breakfast, the place was not bad in terms of good taste, only the service was a little slow. Mixed breakfast is 60 TL per person, it comes for two, 120 TL is very satisfying, those who want to have breakfast by the lake can choose. After breakfast, it is possible to take a pleasant walk on the walking path.
d
deilgin deilgin on Google

Sapanca Gölü kıyısındaki ailecek gidilebilecek çok güzel bir restoran/cafe. Hem dış hem de iç mekanı çok çok güzel. Çok bakımlı, her daim tertemiz bir mekan. Menü gerçekten zengin ve kaliteli olarak hazırlanıyor. Kış aylarında soba hep yanık vaziyette. Fiyatlar biraz yukarıda olsa da , artık her yer fiyatları ucurdugu için normal sayılabilir.personel hem ilgili, hem de profesyonelce çalışıyor.
A very nice restaurant/cafe on the shores of Sapanca Lake that you can go to as a family. Both the exterior and interior are very beautiful. It's a very well maintained, clean place at all times. The menu is really rich and well prepared. In winter, the stove is always on. Although the prices are a little higher, it can be considered normal now that the prices of every place have skyrocketed. The staff is both caring and professional.
G
Gvanca Qashibadze on Google

Super
A
AYAD ACCOUNTING on Google

Beautiful place, food, and staff,.
T
Trevor Ward on Google

Lovely location by the lake, great food, excellent value. We'll be back!

Write some of your reviews for the company Öz Harmanlık

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *