ÖZ DİYARBAKIR SOFRASI ÇARŞI

4/5 based on 8 reviews

Contact ÖZ DİYARBAKIR SOFRASI ÇARŞI

Address :

OZDİYARBAKIR SOFRASI, Cumhuriyet Cd., 60300 Turhal/Tokat, Turkey

Phone : 📞 +979
Categories :
City : Turhal/Tokat

OZDİYARBAKIR SOFRASI, Cumhuriyet Cd., 60300 Turhal/Tokat, Turkey
A
Ahmet İhsan Kaya on Google

öncelikle ikram olarak gelen çiğ köfte bayattı, bulgurları şişmişti, en iyi ihtimalle 2 günlüktür. lahmacun üstüne basarak söylememize rağmen acı değildi ve daha kötüsü kıymaları sayılıydı. yani lahmacunda alttaki hamurun gözükmemesi lazımken, üstte kıyma gözükmüyordu resmen. beğenmedim özetle. iyi tarafı ise cay taze ve lezzetliydi. bir de garsonlar hızlı ve nazikler. ama yemekten çok bir şey beklemeyin. ya da lahmacun yemeyin.
firstly, raw meatballs that came as a treat were stale, bulgur was swollen, at best it was 2 days old. Even though we said it by pressing on the lahmacun, it was not painful, and worse, their minced meat was counted. So the bottom dough should not be seen in the lahmacunda, on top of the ground beef did not appear officially. in a nutshell. the good side was the cay fresh and delicious. and the waiters are quick and polite. but don't expect much from eating. or do not eat lahmacun.
N
Nurcan Ataş on Google

Oraya lahmacun yemeye gitmiştim ama resmen salçalı ekmek yedim iyi yönleri de garsonlar kibar ve ilgili hizmet hizi iyi yanında ki mezeleri de güzel lahmacunu biraz daha geliştirirseler çok daha iyi olabilir:)
I went to eat lahmacun there, but I officially ate tomato paste, the good aspects are that the waiters are polite and the related service speed is good, and the appetizers can be much better if they develop a nice lahmacuna a little more :)
Y
YIGIT OPEL on Google

Yenişehirdeki şubesini bilmem halk bank yanındaki şubesnin yemekleri süper özellikle kuş başılı pidede Ankaradan her geldiğimde kesin giderim tavsiye ederim
I do not know the branch in Yenişehir, the dishes of the branch next to the Halk Bank are super, especially when I come from Ankara on a bird-headed pita, I recommend it for sure.
D
Dr Emirah on Google

Turhalda tercih ettiğim yerlerden birisidit. Etleri çok lezzetli. Lakin son 2 - 3 aydır müşteri ilişkilerinin zayıfladığını fark ettim. Ne hoşgeldin diyen var ne ilgilenen. Sanki tok satıcı yolunda ilerleme gözlemledim. İlerde başlarını çok ağrıtabilir bu durum. Benden söylemesi...
Turhalda is one of my preferred places. The meats are very tasty. However, I noticed that customer relations have weakened in the last 2-3 months. There is no welcome, no interest. It's as if I've observed progress on the road to a full seller. This situation can be very painful in the future. It's from me ...
A
Ali Emre Gören on Google

Ciğer yemek istiyorsanız kesinlikle gidin. İlgi alaka güzel. Garsonlar müşterilere karşı saygılı ve ilgili. Aile yeri de var. Fiyatlar uygun.
If you want to eat liver definitely go. Interest relevance is good. Waiters are courteous and caring towards customers. There is also a family place. Prices are affordable.
E
Enes Bolat on Google

Kuşbaşılı yumurtalı pide yedik. 3 kişiydik 3 tane söyledik ama 2 tane söyleseydik de yetecek şekilde geldi. Pidenin fiyati 22₺ ydi ama 1 kisi 1 pideyle fazlasiyla doyuyor. Ayrica kendi yaptıkları ayran çok güzel özellikle tavsiye ediyorum. Bizim gittiğimiz de cok yoğun değildi saat 13.00 civarında ordaydik fakat içerisi serindi.
We ate pita with egged eggs. There were 3 of us, we said 3, but if we said 2, it would be enough. The price of the pita was 22, but 1 person was more than satisfied with 1 pita. I would also particularly recommend their buttermilk they made their own very nice. We went there was not very busy around 13.00 but we were there but it was cool.
H
Huseyin Kilic on Google

Muhteşem bir yer, hizmet muhteşem, kesinlikle tavsiye ederim 15 kişilik aileyle yemek yedik ve çok memnun kaldık.
Amazing place, the service is amazing, I highly recommend it, we had dinner with our family of 15 and we were very satisfied.
F
Ferhat DİLEKÇİ on Google

20 Kasım 2020 tarihinde kardeşimle beraber yemek yemeye Öz Diyarbakır sofrasına gittik kendime 3 lahmacun siparişi verdim ve beklemeye başladım. Siparişim maksimum 5 dakikada hazırlanıp masaya garson tarafından getirildi. Bu kadar kısa sürede siparişimin hazırlanması büyük bir mucize keza daha önce de aynı yerde yemek yediğimiz zaman aynı siparişin hazırlanması 15 dakika sürüyordu. Şüphelerim maalesef doğru çıktı ve daha önceden hazırlanıp soğumuş lahmacunları ısıtarak masama getirmişler. Lahmacunların tadı ve sertliği ıslanmamış kuru kadayıfla aynı derecedeydi. Görüntüleri de ekledim umarım birdaha bu rezaleti başkalarına yapmazsınız çünkü ben daha restoranınızdan yemek yemeyi düşünmüyorum.
On 20 November 2020, we went to Öz Diyarbakır table to eat with my brother, I ordered 3 lahmacun and started to wait. My order was prepared in a maximum of 5 minutes and brought to the table by the waiter. The preparation of my order in such a short time is a great miracle, and when we had dinner at the same place before, it took 15 minutes to prepare the same order. Unfortunately, my suspicions turned out to be true and they brought the previously prepared and cooled lahmacun to my table. The taste and hardness of the lahmacun were the same as the dry shredded wheat that was not wet. I also added the images, I hope you will not do this disgrace to others again because I do not think of eating from your restaurant yet.

Write some of your reviews for the company ÖZ DİYARBAKIR SOFRASI ÇARŞI

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *