Hayal Kahvesi Sakarya

4.1/5 based on 8 reviews

Contact Hayal Kahvesi Sakarya

Address :

2. Cd. No:65, 54100 Serdivan/Sakarya, Turkey

Phone : 📞 +99
Website : https://www.hayalkahvesi.com.tr/iyi-muzik/sakarya-1038
Categories :
City : Serdivan/Sakarya

2. Cd. No:65, 54100 Serdivan/Sakarya, Turkey
Y
Yağmur Yalçın on Google

Eğlenmek için gidilecek bir yer Sakarya şartlarında gayet güzel servis atıştırmalık vs
A place to go to have fun, very good service snacks etc. in Sakarya conditions
Z
Zafer on Google

Serdivan da fazla alternatif yok.Bir akşam gittik park sorunu yok o yönden iyi.Ben konsepti bilmiyorum ama votka için şişe açmıyorlarmış.1 bardak votka 50 tl onunda yarısı buz(buz atayımmı diye size sormuyorlar)kalanın yarısından fazlası vişne suyu.2,5 saati aşkın süre bir kültabağı değiştirilmeden oturduk.Merakımdan bir ara saydım 11 masaya tek bir garson bakıyordu.3 saate yakın süre sonra sanırım yandaki restauranttan 1 personel yardımcı geldide kültabaklarmız değişti.2 bardak votka vişne içtikten sonra bir bardak daha istedim vişne suyu bitti karışık meyve suyu getirelim dediler.Yanda restaurant üstte otel karşıda büfe var ve vişne suyu yok dediler.Personel tek başına nereye yetişsin personelden değil ama yetersizlikten hizmet çok kötü.
There are not many alternatives in Serdivan. We went one evening, there is no parking problem, it's good in that way. I don't know the concept, but they don't open bottles for vodka. 1 glass of vodka is 50 TL, half of it is ice (they don't ask you to add ice), more than half of the rest is cherry juice. 2.5 hours We sat without changing an ashtray for over a period of time. Out of curiosity, I counted for a while, a single waiter was looking at 11 tables. After about 3 hours, I think 1 staff member from the restaurant next door came to help and our ashtrays were changed. After drinking 2 glasses of vodka and cherry, I asked for another glass of cherry juice, let's bring mixed juice. They said. The restaurant on the side is on the top of the hotel, there is a buffet and there is no cherry juice.
F
Fal Perisi on Google

Yemekleri sanatçıları enfesti..Garson arkasaşlqrda bir şey eksikmi diyedört dönüyorlardı.Çok memnun kaldık..
Their dishes were delicious.
b
burcu timur on Google

Servis hızlı memnun kaldım.Ortamı güzel.Bir dahakine müzik olduğunda geleceğim.
The service is fast, I am satisfied. The environment is nice. I will come next time when there is music.
E
Ender TURAN on Google

Sakarya için misafir olduğum bir zaman diliminde vakit geçirdiğim Hayal Kahvesi'nin ilgililerinin elit bir mekan oluşturma gayreti içerinde olmaları ve özenle seçilen müzik grupları tercihlerinden dolayı kendilerine teşekkürlerimi ilettikten sonra, bize çok özel unutulmaz bir müzik şöleni sunan Gentlemen's grubuna @gentlemensbandofficial iyiki varsınız diyorum. Siz gencecik Türk gençleri olarak müziğinizi yapın biz hep peşinizdeyiz. Yolunuz bahtınız açık olsun.
After expressing my gratitude to those involved in Hayal Kahvesi, where I spent time as a guest for Sakarya, for their efforts to create an elite venue and for their carefully selected music band preferences, I would like to say thank you @gentlemensbandofficial to Gentlemen's group, which offered us a very special and unforgettable music feast. As young Turkish youth, make your music, we are always after you. Good luck on your way.
m
meriçhan Demir on Google

Deneyimlerime göre Akdeniz, İç Anadolu ve Marmara bölgesinde gittiğim en basic Hayal kahvesi
According to my experience, the most basic Hayal coffee I have been to in the Mediterranean, Central Anatolia and Marmara regions.
m
muge tanyildiz on Google

Beğendim elbette..köftesi az pişmiş oluyor genelde..yemekler lezzetli,garsonlar güler yüzlü,
Of course I like it..the meatballs are usually undercooked..the food is delicious, the waiters are smiling,
S
Sisa Sindh on Google

Very expensive place and zero quality hot drinks. I ordered white chocolate coffee and was highly disappointed. That place is only for elites and for those who prefer drinking alcohol.

Write some of your reviews for the company Hayal Kahvesi Sakarya

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *