Ferlife Çikolata - 2127. Cd 18/A

4.3/5 based on 8 reviews

Ferlife Handmade Chocolate -

Ferlife Handmade Chocolate

Ferlife Handmade Chocolate -

Bir çikolata fabrikasıÜrünlerimiz Belçika’nın ünlü kuvertür markası olan Callebaut Chohcolate kullanılarak el yapımı teknikler ile üretilmektedir.

Ürünlerimiz siparişlerinize göre taze hazırlanıp gönderilmektedir.

Ürünlerimizde kakao yağı kullanılmakta olup katkı maddesi, koruyucu, domuz yağı ve alkol bulunmamaktadır.


Çikolata Fabrikamız

Contact Ferlife Çikolata

Address :

2127. Cd 18/A, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98
Postal code : 06490
Website : https://www.ferlife.com.tr/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

2127. Cd 18/A, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
N
Nedim Bozoglu on Google

Mükemmel lezzet mükemmel kalite cukulata el yapımı Ankara'da bir numara
Excellent taste excellent quality cukulata handmade number one in Ankara
V
Volkan Mustafa Ayan on Google

Kafa dinlemek isteyenler için bir mekan servis hızlı ve kaliteli yemekler şahane ve el yapımı Belçika çikolatası muazzam kesinlikle tavsiye ediyorum
For those who want to listen to the head, I would definitely recommend a venue service fast and high quality dishes tremendous and the handmade Belgian chocolate is tremendous
S
Sfn Tkn on Google

İşletmede kim olduğunu bilmediğim müşteriye saygıyı öğrenemediğini düşündüğüm bir kadın var.Birşeyler içmek için girdiğimizde 6 yaşındaki kızım tuvalete gitmek istedi.3 tane çalışan erkeğe birşeyler sipariş etmek istediğimizi öncesinde lavaboyu kullanıp kullanamayacağımızı sordum.Tabi dediler güzel bi üslupla.Diğer kadın nereye gidiyorsunuz dedi.Lavoboyu kullanacağımızı belirttim.Burası yol geçen hanı değil bu seferlik olsun diye çirkin bi üslup kullandı.Müşteri olalım veya olmayalım bu üslubu bir çalışan yada işletme sahibine yakıştıramadım.
There is a woman in the business that I don't know who she is, and I don't think she has learned to respect the customer. When we entered for a drink, my 6-year-old daughter wanted to go to the toilet. I asked 3 working men if we wanted to order something, if we could use the sink beforehand. They said, of course, in a nice way. The other woman said where are you going. I stated that we will use it. This is not the inn that crosses the road, it used an ugly style for this once. Whether we are a customer or not, I could not find this style to suit an employee or business owner.
S
Soner Karakas on Google

Ürünleri kaliteli ve temiz. Çilekli Draje Süper üstü.Cok çok güzel. Tebrikler. ?
Their products are of good quality and clean. Strawberry Dragee Super top. It's very nice. Congratulations. ?
M
Meral YILDIRIM on Google

Sipariş verdiğim ürün teslim edildi görünüyor ama teslim edilmedi..sikayet oluşturduğum gibi kimseye de tavsiye etmiyorum.
The product I ordered seems to have been delivered, but it has not been delivered. I do not recommend it to anyone as I have created a complaint.
s
sebnem erpek on Google

Sırf herkes tarafından görülsün diye 5 yıldız verdim Ferlife firmasindan çiçek sepeti üzerinden doğum günü İcin çikolata gönderim yaptım gönderdiğim kişiye gönderilmedi birde teslim edildiğini söylemişler daha sonra tekrardan gönderim yaptık demisler yine gitmedi sonuçta birine hediye gönderiyoruz ismine güvenerek ama gitmiyor yeterince mahcup olduk ki daha sonra araştırma yaptığımda bu firma ile alakalı bir kaç sikayt daha var madem işinizi düzgün yapamiyacaksiniz bu tarz işlere girismeyin hiç tavsiye etmiyorum siparisverecekseniz bir kez daha düşünün derim
I gave it 5 stars just so that it could be seen by everyone. I sent chocolates for his birthday from Ferlife company through a flower basket. It was not sent to the person I sent it, and they said it was delivered. Then they said that we sent it again, they said they did not send it again, after all, we are sending a gift to someone by trusting his name, but he does not go, we were embarrassed enough that when I researched later There are a few more complaints about this company, since you will not be able to do your job properly, do not engage in this type of business, I do not recommend it at all, if you are going to order, think again.
n
nura samudin on Google

Hello everybody! Really good place, amazing chocolate, nice kitchen. Thanks for everything ! ?
A
Aya Aya on Google

Beautiful clean place. Meal is just delicious.

Write some of your reviews for the company Ferlife Çikolata

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *