Bağlarbaşı Düğün Salonu

3.9/5 based on 8 reviews

Contact Bağlarbaşı Düğün Salonu

Address :

Kara Mustafa Cd. No:39, 05300 Merzifon/Amasya, Turkey

Categories :
City : Merzifon/Amasya

Kara Mustafa Cd. No:39, 05300 Merzifon/Amasya, Turkey
r
ramix 05 on Google

Merzifondaki düğün salonları içerisinde büyük olan salonlar dan birtaneside bu salondur...... Aslında Merzifonun daha büyük ve daha geniş kapsamlı düğün salonları na ihtiyacı vardır.....
One of the lounges in the merzifondada wedding halls are one of the salons.
e
emine gümüş on Google

Küçük güzel bir yer. Sunumlar sıcak yapıldı. Yediklerimiz lezzet olarak çok iyiydi. Temiz bir mekan. Hava çok soğuk mekan sıcaktı. Müzisyenler temposu hep yüksek tuttular. Müzik sesi mekan küçük olduğu için çok yüksekti.
Small beautiful place. The presentations were made hot. What we ate was very good in flavor. A clean place. The weather was very cold and the place was hot. The musicians always kept the pace high. The sound of the music was too loud because the space was small.
E
Eda Mercan on Google

Işıkları geniş salonu ile güzel fakat sandalyeleri merzifonun eski olarak kalan tek salonu ayrıc gelin damat odası bence çok daha güzel olmalı
Its lights are beautiful with its large hall, but I think the only room of the merzifon, whose chairs remain old, and the bride-groom room should be much more beautiful.
H
Haydar Yuce on Google

Yer konum 10 numara işletim ve çevre bakım ı eh denecek gibi pide lokantası olma sa cazip tarafı yok.tercihimin ilk sıralarında değil.
Location is the number 10 operation and environmental care, as it is called a pita restaurant.
Ö
Örgü Edebi on Google

Zemin katta 2 adet söz, nişan Merasimi yapmak için salon mevcut. Salonda hareket kabiliyeti açısından kalabalık katılımlara yer oldukça kısıtlı. Sayı 100 kişi üzerine çıkınca oyun oynamak halay çekmek imkansız hale geliyor. Ancak toplantı salonu veya dini sohbetli (ilahili) merasimlere uygun gibi. Üst katta pide salonu mevcut. Fena sayılmaz. Çalışanlar ilgili. Temiz biryer. Bahçesini kullanma fırsatımız olmadı. Kamelya ve yeşillendirme güzel görünüyor. Semaver çayı olması güzel.
There are 2 halls on the ground floor to make a promise and engagement ceremony. The room for crowded participation is very limited in terms of mobility in the hall. When the number exceeds 100 people, it becomes impossible to play halay. However, it seems to be suitable for meeting rooms or ceremonies with religious conversation (hymn). There is a pita lounge on the upper floor. Not bad. Staff concerned. Clean place. We did not have the opportunity to use his garden. Camellia and greening look beautiful. It is nice to have samovar tea.
K
Kaya Dağlı on Google

Çok güzel nezih sakin bir mekan güler yüzlü personel harika pide ve kiremitte diğer yiyecek içecek servisi ile aksamayan zamanında servis ailecek rahat edebileceğiniz bir tesis
Very nice, decent, quiet place, friendly staff, great pita and other food and beverage service in the tile, a facility where you can relax with your family in time.
F
Fatih Karaca on Google

Gördüğüm kadarı ile işletmesi belediyeye ait olan düğün mekanı. İçeride çok bulunmadım ama dışarıdan beri takip edebildiğim kadarı ile 2 farklı düğün salonu bitişik şekilde konumlanmış. Misafir için kafa karıştırıcı oluyor. Bol gürültülü, bol pilavlı bir mekan istiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılar. Fiyatları da makul diye tahmin ediyorum.
As far as I can see, it is a wedding venue owned by the municipality. I haven't been to much inside but since I was able to follow from the outside, 2 different wedding halls are positioned adjacent. It's confusing for the guest. It meets your needs if you want a place with plenty of noisy, plenty of rice. I'm guessing the prices are also reasonable.
A
Adem Kıymaz on Google

Biraz küçük ama idare eder, nezih bir yer
It's a little small, but it's a decent place

Write some of your reviews for the company Bağlarbaşı Düğün Salonu

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *