Rs Servis Oto Hizmetleri

3.3/5 based on 8 reviews

RS Servis - Rsservis.com.tr

Genel Hizmet Talebi

Mobil parça onarımı, oto hasar onarımı, mini hasar onarımı, radyatör tamiri, cam çatlağı ve oto bakım hizmetleri gibi diğer verdiğimiz tüm hizmetler için kolay başvuru formumuzu doldurup, uzmanlarımız tarafından tarafınıza hızlıca dönüş yapılarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Genel Hizmet Talep Formu

Contact Rs Servis Oto Hizmetleri

Address :

Şaşmaz Sanayi Sitesi Sanayi Bulvarı No:3 Şaşmaz, 06105 ETİMESGUT/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +97877
Website : http://www.rsservis.com.tr/
Categories :
City : Etimesgut/Ankara

Şaşmaz Sanayi Sitesi Sanayi Bulvarı No:3 Şaşmaz, 06105 ETİMESGUT/Ankara, Turkey
E
Esma Su on Google

Müşteriye alaka sıfır bir su sebilleri bile yok. Üç saat boyunca ufacık bir şey için bekledik, ölseniz susuzluktan yine bir damla bile su vermezler keşke normal sanayiye gitseydik en azından su verenimiz olurdu.
They don't even have a water dispenser that has zero relevance to the customer. We waited for three hours for a small thing, if you die, they will not give you even a drop of water because of thirst. I wish we had gone to the normal industry, at least we would have water.
M
Mkemal Aslan on Google

Mini onarım yaptırdım arka ve ön tampona , işcilik sıfır özen yok tampon boyası pötür lü çok belli giderken bir daha düşünün .
I had a mini repair done to the rear and front bumpers, zero care in workmanship, think again when the bumper paint is very rough, it is very obvious.
K
Koç Koç on Google

Aracımın kaskodan mini onarım için servis dedikleri yer rs otomotiv e gittim gitmez olaydım. Berbat bir ortam kesinlikle güvenipte aracınızı bırakmayın sizlere tavsiyemdir göçükleride tam anlamıyla düzeltmeden kasko ya işlediler göçük düzeltme olsun başka bir şey olsun. Kesinlikle güvenip iş yaptırılacak bir yer değil aracımı sözde yıkamışlar aracımı ben kendim temizledim servis önünde aracın içinde (havuz) paspas üzerlerinde 2 bardak su vardı alt kısımlara dahi geçmiş kesinlikle tavsiye etmiyorum aracınızı seviyorsanız doğru bir adres değil.!!
I went to rs automotive, the place they call service for mini repair of my vehicle, I wish I didn't go. It's a terrible environment, definitely trust and don't leave your vehicle. My advice to you is to fix the dents without fully repairing them. It's definitely not a place to trust and get work done. They supposedly washed my vehicle, I cleaned it myself in front of the service, inside the vehicle (in the pool) the mat had 2 glasses of water on it, it even went to the bottom, I definitely do not recommend it. If you love your vehicle, it is not the right address!!
M
Metin KABALCI on Google

Kasko kapsamında mini onarım hizmeti almak üzere gittiğim işletmede ilgi ve karşılama iyi olmasına karşın, basit bir mini onarım için 45 gün sonraya randevu verdiler ve aracın 3 gün kalacağından bahsettiler. Henüz randevu vaktim gelmedi, hizmet sonrası ayrıntılı değerlendireceğim. Ayrıca, tamponumdaki mini onarımın bir kısmını kaskodan yapacaklarını, başka bir kısmını da ücreti mukabilinde yaparız demeleri çok ilginç bir yaklaşımdı, anlam veremedim. Bu uzun bekleme sürecinde yaptığım küçük bir araştırma neticesinde, kaskonun karşılamadığı kısım için benden talep edilen ücretin yarısına tüm mini onarımı dışarıda (ZF Garage)yaptırdım, gün içinde işlem bitti ve harika bir mini onarım oldu. Randevuya 1 gün kala gelmeyeceğimi bildirmek için aradım, telefona 30 dakika sonra baktılar.
Although the interest and welcome was good in the business I went to get mini repair service within the scope of motor insurance, they made an appointment for a simple mini repair 45 days later and said that the vehicle would stay for 3 days. My appointment time hasn't come yet, I will evaluate it in detail after the service. Also, it was a very interesting approach when they said that they would do some of the mini-repair on my bumper from automobile insurance, and we would do another part for a fee, I couldn't understand it. As a result of a little research I did during this long waiting period, I had all the mini repair done outside (ZF Garage) for half of the cost that was charged to me for the part that the insurance did not cover, the process was completed within the day and it was a great mini repair. I called to let them know that I would not come 1 day before the appointment, they answered the phone after 30 minutes.
H
Halil Satır on Google

Müşteri hizmetlerindeki ilk sırada oturan bayan görevlinin, müşteri memnuniyetli yaklaşımı beni mutlu etti. Randevu süreleri maalesef 2 ay, bu bence sıkıntı. Randevu tarihinde aracımı hızlıca teslim aldılar. Umarım, temiz bir işçilik olur.
The customer-satisfied approach of the female employee sitting in the first row in customer service made me happy. Appointment times are unfortunately 2 months, which is a problem in my opinion. They took delivery of my vehicle quickly on the date of the appointment. I hope it will be a clean workmanship.
H
Hasan Başaran on Google

Tamponda olusan hasari mini onarım kapsaminda tamir icin RSe gittim. Sürekli bahane, sürekli bahane. Boşuna zaman kaybı. Niyet o kadar belli ki... Usta veya oradaki görevli eline bez alıp silse sıkıntının az oldugunu gorecek ama nerede?? Onun yerine ben kotu yorum yazacagim diye bilgilendirince fotoğraf çekmeye basladi... Hatta tamponun alttaki plastik aksamı cikmis el ile duzeltilecek, ama aklina gelmiyor, düzenli olarak bu mini onarım olmaz diyor bir yandan da fotograf cekiyor. Tamponu oturttum, islak mendille sildim. Auto Kinge goturup mini onarimdan randevu aldim... Sanayide ustaya para vermeden far ve sinyal ile ilgili hasarlari yaptirdim... sadece boyama kısmı kaldi, o da mini onarimdan diger firmada... RS görevlilerinin niyeti buyken mini onarım haricindeki islerden de sizi kandirip fahis fiyat vermeyecekleri ne malum? Uzak durun!! Sozde kurumsalmis, yalan...
I went to RS to repair the damage in the bumper as part of a mini repair. Always excuses, always excuses. Just a waste of time. The intent is so obvious... If the master or the officer there takes a cloth and wipes it, he will see that the trouble is less, but where?? Instead, when I informed him that I would write a bad comment, he started to take pictures... In fact, the plastic part of the bumper at the bottom will be removed, and it will be fixed by hand, but he does not think about it. He regularly says that this mini-repair is not possible, and also takes pictures. I seated the bumper, wiped it with a wet wipe. I took it to Auto King and made an appointment for a mini repair... In the industry, I had the headlight and signal-related damages done without paying the master... only the painting part remained, that was at another company after the mini-repair... How do you know that RS officials will not deceive you and give you exorbitant prices for works other than mini-repair? Stay away!! It's supposedly corporate, it's a lie...
e
eYener75 on Google

Güler yüzle karşılama sorulara yeterince cevap verme konusu da çok iyi. 10 Ocak 2022 için randevu aldım bakalım tamirat ta böyle güzel olacak mı. Aracımı 13 Ocak’ta temiz bir şekilde teslim ettiler. ?
The subject of welcoming with a smiling face and adequately answering questions is also very good. I made an appointment for January 10, 2022, let's see if the repair will be as good as this. They delivered my vehicle in a clean condition on January 13th. ?
A
Ali on Google

Ray sigorta yönlendirdi kaskom mevcut, ufak bir göçük için mini onarım hakkımı kullanmak için anlaşmalı firma diye ankarada şubesine gittim, çalışanları kibar şekilde karşıladı bir göz ucuyla aracıma kontrol ettiler resmini yükleyecem, boya olacak diye söylediler şaşırdım ve boyasız düzeltme imkanı olup olmadığını sordum, eğer ücretli yaparsam 300 TL bir fiyatla boyasız düzeltme olur diye söyledi görevli, acaba sigorta mini onarım bedeli ne kadar veriyor da hem düzeltme hem boyama mini onarıma giriyor, neyse lafı uzattım, tabiki yaptırmadım Google puanınız niye düşük anladım, bir daha karşılaşmamak üzere buraya özellikle yazıyorum işçiliğiniz nasıl bilmiyorum ama gönderdiğim resimlere bilen gözle bakan boyanır mı takdir eder artık.
Ray insurance directed my car insurance, I went to the Ankara branch as a contracted company to use my right to mini repair for a small dent, the employees were kindly welcomed, they checked my car with a corner of their eye, they said I will upload a picture of it, they said there will be paint. I was surprised and asked if there was a possibility to fix it without paint, if paid. The officer said that if I do it, there will be a paintless fix with a price of 300 TL, I wonder how much the insurance pays for the mini-repair, and both the repair and the painting mini-repair are included. Anyway, I just kept saying, of course I didn't get it done. I understand why your Google score is low. I don't know, but those who know the pictures I send will appreciate if they are painted.

Write some of your reviews for the company Rs Servis Oto Hizmetleri

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *