Meshur Uzunkoy Köftecisi

4.4/5 based on 8 reviews

Meshur Uzunkoy Köftecisi - Et Lokantası - Termo-yesildere-koyu.business.site

07.Nis.2022 tarihinde yayınlandı

Meşhur Uzunköy Köftecisi İftar Menüsü

Hemen ara

Contact Meshur Uzunkoy Köftecisi

Address :

18 Nisan Cd. No:64 D:18, 54050 Serdivan/Sakarya, Turkey

Phone : 📞 +997
Website : https://termo-yesildere-koyu.business.site/
Categories :
City : Serdivan/Sakarya

18 Nisan Cd. No:64 D:18, 54050 Serdivan/Sakarya, Turkey
O
Ozcan Basoglu on Google

Yeşillikler içinde mekanın manzarası, hizmet kalitesi güler yüzlü ve deneyimli çalışan profili ile sucuk, köfte, en güzel et lezzetlerinin tadılacağı güvenilir bir mutfak. Kendine has sakin, huzurlu bir havası ile insanı rahatlatan mekan. Kaymak tadında yoğurdun tadına doyum yok,tatlı ve tavşan kanı çay, her şey çok güzel. Çok beğendim..
The view of the place in the greenery, the service quality, the friendly and experienced employee profile, sausage, meatballs, the best A reliable kitchen where meat delicacies can be tasted. A place that relaxes people with its unique calm and peaceful atmosphere. You can't get enough of the creamy yoghurt, sweet and rabbit blood tea, everything is very good. I really like..
İ
İlkcan Çoban on Google

26 Şubat 2022 Cumartesi günü 10 arkadaş gittiğimiz Meşhur Uzunköy Köftecisi hem fiyat ,hem de lezzet bakımından Kocaeli'nde yemek yediğim en güzel restorant dı. Köfte ve sucuk gerçekten çok lezzetliydi.Güveçte yoğurt taş gibiydi ve tadı çok güzeldi.Tam bir aile restorantı.Birer porsiyon köfte(porsiyonda 6 adet köfte var)üçer dilim sucuk yedik.10 tane güveçte yoğurt,2 tane kaymaklı ekmek kadayıfı yedik.Sınırsız çay ve su içtik.855 lira ödedik.O kadar lezzetliydi ki hepimiz giderken ayriyeten köfte ve sucuk aldık.Herkese tavsiye ederim.
Meşhur Uzunköy Meatballs with 10 friends on Saturday, February 26, 2022, was the best restaurant I ate at in Kocaeli in terms of both price and taste. Meatballs and sausage were really delicious. The yoghurt in the stew was like stone and the taste was very good. It was a full family restaurant. We ate one portion of meatballs (6 meatballs per portion) and three slices of sausage. We ate 10 yogurts in a casserole, 2 kadayifs with cream. And we drank water. We paid 855 liras. It was so delicious that we also bought meatballs and sausage when we were all going. I recommend it to everyone.
a
alayli seyyah on Google

Köftesini çok beğendim. Ortam benzinliğin yanı olması dışında gayet iyi. Yemyeşil yerleri görerek yemek yemek insanın iştahını daha da çok açıyor. Biz yemek yerken yağmur başladı. O ortam gerçekten bahsedilemeyecek denli güzeldi. Bu arada yoğurdu yorumlarda bahsedildiği kadar iyi. Hizmet de gayet güzeldi. Çok memnun kaldım.
I really liked the meatballs. The environment is fine except that it is next to the gas station. Eating by seeing the lush green places makes one's appetite even more. While we were eating, it started to rain. That environment was too beautiful to really talk about. By the way, the yogurt is as good as mentioned in the comments. Service was pretty good too. I was very satisfied.
Y
Yusuf yusuf on Google

Super
E
Easmin Sarkar on Google

Yummy meatballs
O
Ouiam Farazdaq on Google

İ went there and i loved it so much! When they knew i am a stranger they treated me very well, gave me flower and a sweat ( irmik tatlısı) The service is wonderful and place so calm and green.
R
Raveen Anwar on Google

Afferin! Muazzam! The staff are nice also delicious Köfte.
F
F Karim (fkarim) on Google

Amazing place to dining with a very nice friendly atmosphere ?

Write some of your reviews for the company Meshur Uzunkoy Köftecisi

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *